עשרות אולפנות וקבוצות נשים יפגינו נגד "נשות הכותל"

מאות נשים ובנות יפקדו מחר את רחבת הכותל בתפילת ראש חודש אב במטרה להשמיע את כאבן על חילול המקום הקדוש על ידי נשות הכותל

המאבק בנשות הכותל הרפורמי נמשך: לאחר ההצלחה בביטול החלטת הממשלה במתווה הכותל הרפורמי מתוכננת מחר תפילת ראש חודש המונית ברחבת הכותל המערבי.הסיבה לתפילה מחר היא כחלק מגל ההצלחות במאבק נגד נשות הכותל והרפורמים.

נקודת המוצא של מארגני התפילה מחר היא הפגיעה של נשות הכותל בסטטוס קוו.

לדבריהם, תקנון הכותל אוסר על תפילת נשים ועלייה לתורה אולם נשות הכותל מצפצפות על החוק ופועלות בכוח הזרוע על מנת לקבוע עובדות חדשות בשטח.

בתפילה צפויים לקחת חלק עשרות אולפנות וקבוצות נשים מכל רחבי הארץ שיגיעו להתפלל במקום הקדוש.
לדברי יו"ר ארגון נשים למען הכותל שהיה שותף לעתירות בבג"צ נגד נשות הכותל מטרת הגעת המתפללות היא לשדר מסר ציבורי כי הכותל לא נועד לשינויים ומסחר פוליטי בין מפלגות וספונסרים בארצות הברית ובישראל.

"אנחנו משמיעות את קולן של מאות אלפי מתפללות שרוצות לשמור על הכותל כפי שהיה עד היום במשך אלפי שנים. בלי כל שינוי. מה שהתאים לכל עם ישראל חילונים דתיים וחרדים לצד שמגיעים להתפלל במקום לא צריך להשתנות בגלל קבוצת נשים קטנה" אמרה אהרוני .

יחד עם אהרוני שותפים מחר שורה של ארגונים. לדבריהם התפילה מחר תשדר לציבור כי הכותל ימשיך להתקיים במתכונותו הנוכחית ומיועד לדחוק את נשות הכותל החוצה. "אנחנו רוצים למנוע בדרכי נועם את ביזוי הכותל בידי נשות הרפורמים ולגייס כמות מתפללות גדולה שלא תאפשר את תפילתן הרחבה ובכך תמנע מהן לבזות את הכותל ולקרוא בתורה בניגוד להלכה ולתקנון של המקום הקדוש האוסר זאת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.