עשרות הפגינו מול ביתו של ישראל כץ: "העם דורש תחבורה בשבת" (וידאו)

כ-70 בני אדם צעדו לביתו של שר התחבורה במחאה על הצהרתו שלא יפעל למען הפעל תחבורה ציבורית בשבת. "אוטובוס זמין – לשמאל ולימין", קראו המפגינים שנשאו שלטים עליהם נכתב: "שר התחבורה, אתה יכול לבקר את המשפחה בשבת, מה איתנו?"

המחאה בעד תחבורה ציבורית  בשבת תופסת תאוצה, כ-70 בני אדם הפגינו בצהריים (חמישי) מול ביתו של שר התחבורה ישראל כץ, במחאה על הצהרתו שלא יתמוך בהפעלת תחבורה ציבורית בשבת.

באדיבות רשת

כזכור, הפגנת המחאה התקיימה לאחר דין ודברים בפייסבוק בין גולש שדרש מהשר כץ תחבורה ציבורית בחגים – וזכה להאשמות מצד השר לפיהם הוא איש שמאל שמניעיו פוליטיים.

המפגינים נושאים שלטים עם הכתובות: "שר התחבורה, אתה יכול לבקר את המשפחה בשבת, מה איתנו?", "די לעוצר", ו"ארוחת חג משפחתית רק לבעלי רכב פרטי זה 'ציביון יהודי'?"

בין המפגינים נמצאים צעירים רבים שהגיעו למושב כפר אחים בדרום הארץ בתחבורה ציבורית או בכלי רכב פרטיים. הם קוראים קריאות שונות, בין השאר: "אוטובוס בשבת – לבן וגם לבת" ו"אוטובוס זמין – לשמאל ולימין". בכניסה ליישוב ניסו אנשי אבטחה לבלום את המפגינים, אך אלה טענו כי זכותם היא להיכנס. המפגינים צעדו מפתח היישוב ועד לסמטה בה נמצא ביתו של השר כץ.

סגנית ראש עיריית תל אביב ומחזיקת תיק התחבורה בעיר, מיטל להבי, השתתפה גם היא בהפגנה. "מי שצריך רכב בסופי השבוע משתמש בו גם באמצע השבוע, והדרך היחידה לצמצום הזיהום וצמצום כמות המכוניות היא תחבורה ציבורית יעילה ורציפה בכל ימות השבוע".

"המחאה הזו היא לא עניין של ימין ושמאל או של דת ומדינה", אמרה חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ), שצעדה ביחד עם המוחים. "מדובר בעניין של צדק חברתי וסביבתי, של תחבורה ציבורית שמושבתת במשך חודשים בשנה ולא מאפשרת לוותר על הרכב הפרטי". זנדברג ציינה כי המחאה הזו תמשיך גם בשבתות ובחגים הבאים, עד שהמצב ישתנה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בקושי רואה 7 איש שגם הם כנראה בעלי רכבים והכל פוליטיקה ופופליזם זול

    מיקי |
    הגב