מעצרם של פעילי 'הפלג' הוארך; עשרות התפרעו מחוץ לבית המשפט

עשרות פעילים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' הפגינו הבוקר (ד') מחוץ לבית משפט השלום בירושלים, במחאה על מעצרם של שלושה מאנשיהם בחשד שהובילו את מסע ההשמצות נגד חיילים חרדים – המכונים "חרדקים". חמישה מתפרעים עוכבו לחקירה. מעצרם של שניים מהחשודים בהסתה הוארך עד ליום ראשון

עשרות פעילים המזוהים עם 'הפלג הירושלמי' הפגינו הבוקר (ד') מחוץ לבית משפט השלום בירושלים, במחאה על מעצרם של שלושה מאנשיהם בחשד שהובילו את מסע ההשמצות נגד חיילים חרדים – המכונים "חרדקים".

המפגינים נשאו שלטים ועליהם הכיתובים "די לרדיפת הדת" וקראו לשחרר את העצורים. חמישה עוכבו לחקירה בחשד להפרת סדר ופגיעה בשוטרים.

הדיון בבית המשפט נערך בדלתיים סגורות שם המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים שלושה במספר, שניים מבני ברק ואחד ממודיעין עילית בחשד לעבירות הגנת הפרטיות והעלבת עובד ציבור. זהותם אסורה לפרסום בשלב זה עד אשר יובאו בפני שופט.

מקורות המעורים בפרשה מסרו כי משטרת ישראל קיבלה את שמותיהם של ארבעה חשודים, לצד ראיות הקושרות אותם לכאורה לקמפיין – אך רק שלושה מעצרים בוצעו עד כה. במשטרה מסרו כי החקירה נמצאת בעיצומה, וייתכנו מעצרים נוספים.

מעצרם של שניים מהחשודים בהסתה הוארך עד ליום ראשון הקרוב, גומרים ב'פלג' מסרו ל'קוקר' כי עד שלא ישוחררו יתקיימו הפגנות סדרתיות נגד המשך מעצרם.

החקירה מנוהלת על ידי יחידת ההונאה במחוז ירושלים בליווי פרקליטות המדינה, ובשיתוף להב 433.

אתמול, בתום חקירה סמויה, ערכו שוטרים חיפושים בבתי החשודים במודיעין עלית ובבני ברק, ותפסו מסמכים ומחשבים , כל זאת בהתאם לצווי בית משפט.

כבוד השופט גבאי ריכטר אמר בהחלטתו 'הקשר שבין מילים למעשים והנזק שכבר נגרם לאותם חיילים, מחייב את המסקנה כי המשיבים מסוכנים'.

כמו כן , לאור החלטת השופט שלא להעתר לבקשת הסנגורים אודות איסור פרסום פרטי החשודים , הגישו הסנגורים בקשה לעיכוב ביצוע עד מחר בבוקר.

החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים.

ב'ערוץ 2' נחשפו ההקלטות המפלילות שהובילו למעצר הפעילים, יהודה גליקמן, קצין חרדי שהחליט לצאת למלחמה יחד עם רעייתו שכרו חוקר פרטי שהתחזה לנדיב חסיד סאטמר מארצות הברית שמעוניין גם הוא לתרום לקמפיין.

בהקלטה טוען אחד החשודים כי "אם יש 300 אלף גומרים אותם", והמשיך לקשור עצמו לפרסום החוברות ובהן פרטיהם האישיים של החיילים. שלושת העצורים הם פעילים מוכרים בפלג הליטאי-ירושלמי המוביל את ההתנגדות לגיוס החרדים, החשודים בפגיעה בפרטיות ובהעלבת עובד ציבור.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.