עשרות חיילים חרדים בוגרי 8200 חתמו על מכתב: "מוכנים להתנדב במקום הסרבנים"

התשובה החרדית לסערת הסרבנות: 30 חרדים בוגרי יחידת 8200 חתמו על מכתב גינוי לסרבנים בו הם מביעים "זעזוע ושאט נפש ממכתבם של חברינו ליחידה" ומבטיחים "להמשיך להתייצב בכל עת"

אתר החדשות 0404 חושף הבוקר בפרסום ראשון כי עשרות חיילים חרדים בוגרי יחידת 8200 ("בינה בירוק") חתמו על מכתב נגד הסרבנים והבהירו כי יהיו מוכנים להתנדב לשירות מילואים בכל עת שידרשו וישמחו להחליף את אותם הסרבנים.

מכתב התגובה צפוי להישלח לצה"ל בזמן הקרוב. במכתב נאמר: "אנו, חרדים בוגרי "בינה בירוק", ששירתו ביחידה 8200, מבקשים להביע זעזוע ושאט נפש ממכתבם של חברינו ליחידה, אשר בחרו לערב שיקולים פוליטיים והצהירו על סרבנותם לשרת שירות מילואים ביחידה.

כחיילים חרדים, שהשאירו דעות ושיקולים שונים מאחור והתייצבו לשירות משמעותי בצה"ל, אנו לא רואים מקום לאמירות מעין אלו בצה"ל בכלל וביחידה 8200 בפרט".

החיילים מוסיפים: "ככאלו המכירים את פועלה של היחידה ויכולותיה, מבינים אנו את הצורך הקריטי והאסטרטגי שבפעילות היחידה למען ביטחונה והמשך קיומה של מדינת ישראל.

משעה שאנו נקראים לדגל, אנו מתייצבים בעוז ובגאווה כפי שעשינו בעבר ומשאירים בצד שיקולים או דעות ובאים למלא את חובתנו – זכותנו בהגנה על העם והמולדת.

כפי עשינו בעבר, גם בעתיד בכוונתנו להמשיך ולהתייצב בכל עת שיקראו לנו – ואף בהתנדבות מלאה. כמשרתי היחידה במספר תפקידים, איננו יכולים להישאר אדישים אל מול האשמות חסרות השחר של חברינו ליחידה על העדר כללי אתיקה ומוסר בעבודת הקודש של המודיעין ביחידה. במהלך שירותנו נחשפנו למקרים רבים בהם יכולות היחידה ואיסוף המודיעין הביאו להצלת חיי אדם ושמירה על ביטחונה של מדינת ישראל וכלל אזרחיה.

אנו מצהירים בזאת כי אנו מוכנים להחליף את אותם 43 סרבנים ולהתייצב בהתנדבות מלאה לימי מילואים כפי שיידרש על ידי היחידה".

"אנו מבקשים לחזק את חיילי החובה, משרתי הקבע, הקצינים, החיילים וכל אנשי קהיליית המודיעין שעושים לילות כימים למען הגנת המדינה על ידי איסוף וניתוח מודיעין אמין, מועיל מדויק. בברכת "ונתתי שלום בארץ ושכבתם ואין מחריד", מסיימים החיילים את מכתבם.

גם הוא גינה את הסרבנים. ראש אמ"ן לשעבר, אלוף במיל' עמוס גלעד

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מה הגאווה העצמית? זה חילול ה' מאין כמותוץ מילא שהתנדבתם לצה"ל שזה בדיעבד גדול מאוד גם לגדולי ישראל שמחייבים להתייצב, אבל להפוך את הגיוס לאידיאולוגיה של תמיכה במדינת ישראל ובפעולות צה"ל? אכן תומונות קשות ועצובות

  חגי |
  הגב
  • צודק, קידוש השם זה לשבת על הגדר בזמן שאחרים עוסקים בהצלת נפשות ואתה שומר על נפשך בלבד

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב