עשרות ילדים נבחנו על ספרי מר"ן הגר"ע זצ"ל בעל פה – תיעוד

ארגון "הליכות עולם" יוזם פרויקט מבחנים על ספרי הגר"ע יוסף זצוק"ל "חזון עובדיה" לתלמידי כיתות ז-ח.

פרויקט המבחנים עתיד להיות לאורך כל השנה הקרובה עד ליום השנה לפטירת מרן זצוק"ל.

את הפרויקט יוזמים מספר אברכים בני עלייה, אשר בעידודו של הרה"ג דן בן משה איש רב פעלים בירושלים, בקשו לקיים את הפרויקט אף בעירנו ביתר עילית.

מטרת הארגון הוא לקיים את שני הדברים אשר בעיקר עמדו תמיד בעיני מרן, שהם: חיבור ספריו הרבים, וחינוך ילדי ישראל שיגדלו ויתעלו בתורת ישראל סבא.

פרויקט לימוד ומבחנים על ספרי רבנו זצוק"ל על ידי צעירי הצאן, אשר לימודם הוא ממש כתיבה על נייר חדש, הוא הדבר הכי גדול שמרן היה רוצה שנעשה לכבודו, מסבירים יוזמי הארגון.

סדרת המבחנים נפתחה כבר בימי החנוכה, כאשר התקיים אז המבחן הראשון על הלכות החנוכה, אשר נלמדו על ידי ילדי כיתות ז-ח בעירנו ביתר עילית כמעט יותר מחודש.

כבר במבחן הראשון היתה הצלחה גדולה, ונרשמו לבחינה קרוב למאה בחורי חמד מובחרים, והיה מעמד אדיר לכבוד תורתו של מרן שר התורה.

את המעמד כיבד הדיין הרה"ג עמי מזרחי שליט"א אשר פתח את הכנס בדברי חיזוק וברכה לתלמידים הנבחנים.

החודש נערך בט"ו בשבט המבחן השני בסדרה על כל הלכות ט"ו בשבט-ברכות, למבחן נרשמו למעלה ממאתיים תלמידי כיתות ז-ח מובחרים מכל תלמודי התורה בעיר.

העוברים מעל ציון 80 זכו להיכנס להגרלה על פרסים רבים יקרי ערך, מצלמות, נגנים, שעונים, ספרים ועוד… ואף העוברים מעל תשעים זכו לשי צנוע כל אחד.

בקרוב יערך המבחן השלישי בסדרה על כל הלכות חודש אדר-פורים, וכבר נרשמו למבחן מאות בחורי חמד מובחרים.

 יש לציין עובדה מעניינת, כי הפרויקט הינו "חוצה מגזרים", ולמבחנים נרשמו לא רק יוצאי עדות המזרח, אלא אף עשרות ילדים חסידים וליטאים נרשמו לבחינה.

מרן נטה בספריו לציין את כל הדעות השונות והמנהגים, ולא רק את מנהגי ספרד בלבד, הכל כתוב בברירות ובבהירות, וכולם יכולים להחכים מספריו.

 ראוי לציין, כי פרויקט המבחנים היה אמור להסתיים בשלוש מבחנים בלבד, אלא שיו"ר ש"ס וסגן ראש העיר – איש של "עשייה", ר' יהודה עוביידי ור' ניסים כהן, דחפו ודרבנו את מארגני הפרויקט להמשיך את הפרויקט לפחות לאורך כל השנה, תוך דאגתם לכל פרט ופרט עד הקטן ביותר למען קידום הפרויקט לכבוד מרן זצוק"ל, יחד עם סיועו הנדיב של ראש המועצה ר' נח צדוק אשר אף הוא דאג למימון הארגון כבר מתחילת דרכו.

ובזכותם עתיד הפרויקט להמשיך במבחנים מספרי מרו זצוק"ל על כל החגים: ט"ו בשבט, פורים, פסח, שבועות ויו"ט, בין המצרים וימים נוראים ועוד…

צפו בגלריה

צילום: יצחק בצון

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.