עשרות ישראלים נעצרו לאחר שניסו להיכנס לשכם

"23 ישראלים ניסו להיכנס אמש לקבר יוסף שבתוך העיר שכם באופן עצמאי וזאת בניגוד לצו מפקד פיקוד מרכז האוסר על כניסת ישראלים לשטחי A"

עשרות ישראלים, מרביתם חסידי ברסלב, נעצרו הלילה לאחר שניסו להיכנס לקבר יוסף בשכם – תוך הפרת צו אלוף.

מדובר צה"ל נמסר הבוקר כי "23 ישראלים ניסו להיכנס אמש לקבר יוסף שבתוך העיר שכם באופן עצמאי וזאת בניגוד לצו מפקד פיקוד מרכז האוסר על כניסת ישראלים לשטחי A", שטח הנמצא באחריות מלאה של הרשות הפלסטינית.

בהודעה נכתב כי  "כוחות צה״ל תפסו אותם בכניסה לעיר שכם והם הועברו לחקירת משטרה".

ארגון 'חוננו' מסר כי הוא מטפל בשחרור כמה מן העצורים. לטענת הארגון, "כ-15 צעירים יהודים נעצרו בשומרון בכביש המחבר בין היישובים איתמר ואלון מורה. הצעירים נעצרו בחשד כי בכוונתם היה להתפלל בקבר יוסף.

העצורים נלקחו לתחנת המשטרה באריאל, עו"ד נתי רום מארגון חוננו מעניק להם סיוע משפטי".

כזכור, לפני כחודש דיווחנו על כך שכ-4,000 יהודים נכנסו לקבר יוסף בשכם, בתיאום עם כוחות הביטחון. זו הכניסה הגדולה ביותר השנה, והיא מתקיימת בשל ספירת 'יסוד שביסוד' המיוחסת ליוסף.

האורח המיוחד שהצטרף לכניסה הקודמת, החוקית, היה מייק הקאבי – מקורבו של טראמפ, מושל ארקנסו לשעבר ומי שהיה מועמד לראשות המפלגה הרפובליקנית בבחירות האחרונות.

הקאבי אמר אז: "יש כאן מצב שלא יאומן שבו יהודים נאלצים, כדי להגיע להתפלל במקום הקדוש להם, לעבור דרך פצצות עשן, שריפות וחסימות צירים – כאשר אלפי חיילים שומרים עליהם. אני לא חושב שבארה"ב אנשים מבינים מה ישראלים צריכים לעבור רק כדי להתפלל". לדבריו, "מדינת ישראל מאפשרת גישה למקומות הקדושים הן ליהודים הן לנוצרים והן למוסלמים. אולם ביהודה שומרון ליהודים אין גישה למקומות הקדושים. וזה מצב שצריך להשתנות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.