עשרות מיליונים: הדיל בין גור לפלג הירושלמי (וידאו)

תחקיר חדשות 10 מגלה כי חסידות גור מקבלת עשרות מיליוני שקלים ממשרד החינוך בעבור תלמידים מהפלג הירושלמי שכלל לא לומדים בבתי הספר שלה. { תחקיר ערוץ 10 }

 

תחקיר חדשות 10 מגלה כי חסידות גור מקבלת עשרות מיליוני שקלים ממשרד החינוך בעבור תלמידים מהפלג הירושלמי  שכלל לא לומדים בבתי הספר שלה.

התחקיר של חדשות 10 מגלה כי  בישיבה של גור מופיעים עשרות תלמידים של ישיבת אוהל תורה המוצגים כחסידי גור הלומדים יחד עם חבריהם.

בהקלטה ששודרה בערוץ 10 מסביר בני איזנטל, מנהל ישיבת אהל תורה, את ההסדר הכספי בין הישיבה שלו לבין זו של חסידות גור:

הישיבה רשומה במשרד החינוך כדי לקבל כסף?
בני איזנטל: לא, לא, לא… אבל אנחנו נהנים, יש מישהו שעושה בזה שימוש והוא נותן לי את הכסף
יש מישהו שעושה בזה שימוש?
בני איזנטל: יש מי שעושה שימוש בשמות של הילדים, של הבחורים, והוא נותן לי מזה אחוזים… האם מקבלים כסף על הילדים האלה? התשובה היא כן. האם הישיבה מקבלת? התשובה היא לא.

 

מישיבת תפארת משה בצלאל של חסידות גור נמסר בתגובה לערוץ 10: "אין כל דיל או הסכם בין הישיבה לאף גוף אחר לצורך תקצוב ממשרד החינוך. יש מספר תלמידים המשתייכים לאנשי הרב אוירבך שלומדים אצלנו בישיבה לאחר שאין להם מקום ללמוד בו בשל ויכוחים פנימיים בין פלגים בציבור הליטאי".

מחצרו של הרב אוירבך נמסר כי "ההוראה של הרב שלא לקחת תקציבי מדינה חלה רק על מוסדות יסודיים בשל התערבות של משרד החינוך בתכנים, ההוראה לא חלה על הישיבות".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה כי "העירייה פועלת על פי חוק והנושא ייבדק לעומק. יש לציין כי בקרת התקן והתשלומים הינם באחריות משרד החינוך".

ממשרד החינוך נמסר כי "הפרטים הועברו לבדיקת מנהל רישוי בקרה ואכיפה שבמשרד החינוך".