עשרות מיליוני שקלים לטובת קרן קיימת לישראל

במסגרת תכנית צפון ובנוסף להשקעות הממשלתיות הרחבות, הוקצו 400 מיליון שקל על-ידי הקרן הקיימת לישראל לטובת פרויקטים בתחומים רבים

ההחלטה התקבלה במסגרת ״ועדת הארבעה״ בה חברים מנכ״ל משרד ראש הממשלה, מנכ״ל משרד האוצר, יו״ר קרן קיימת לישראל ומנכ״ל הקרן, וזאת לאחר מספר חודשים של עבודה מאומצת ושיתוף פעולה בין משרדי הממשלה וקק״ל אשר נשאו פרי.

בין הפרויקטים שאושרו: סלילת כבישי גישה חדשים ליישובים בצפון, הקמה והצבה של מגורונים בישובי ספר במטרה לתמוך בקליטת התיישבות חדשה, פרויקטים משמעותיים של פיתוח ובינוי בבתי חולים ממשלתיים ועוד.

בישיבה הוחלט על ביצוע ומעקב משותף של שני הגופים על מנת לקדם את הפרויקטים במהירות האפשרית. במסגרת תכנית צפון ובנוסף להשקעות הממשלתיות הרחבות, הוקצו 400 מיליון שקל על-ידי הקרן הקיימת לישראל לטובת פרויקטים בתחומים רבים שמטרתם לחזק את הפיתוח הכלכלי והחברתי בצפון הארץ. בכוונת ועדת הארבעה להתכנס בקרוב על מנת לדון בהקצאת תקציבים נוספים לפרויקטים בצפון.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד: ״משרד האוצר וממשלת ישראל רואים חשיבות אסטרטגית בפיתוח כלכלי וחברתי של אזור הצפון. ההשקעות הנרחבות של הממשלה הנוכחית בצפון מקבלות ביטוי משמעותי במסגרת התקציבים שאישר משרד האוצר בשנים האחרונות. חיזוק של אזור הצפון חשוב שיעשה על ידי יצירת מנועי צמיחה כלכליים שיהיו ברי-קיימא לשנים ארוכות ויצעידו את האזור קדימה מבחינת כלכלית, ובמקביל, תקציבים משמעותיים לפיתוח שירותים חברתיים וציבוריים על מנת לצמצם את הפערים הקיימים ולהביא להפחתת אי השוויון במתן השירותים הניתנים לאזרח. משרד האוצר ימשיך לפעול בשיתוף פעולה מלא עם כלל הגורמים הרלוונטיים על מנת לבסס את האיתנות הכלכלית והחברתית של אזור הצפון״.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.