עשרות פעילי חמאס נעצרו בצפון השומרון

במבצע משולב של צה"ל, השב"כ והמשטרה נחשפה בחודשים האחרונים תשתית טרור נרחבת בצפון השומרון. כל הפרטים

הותר לפרסום: בפעילות משולבת של השב"כ, צה"ל והמשטרה נעצרו עשרות פעילים בהם בכירי חמאס מצפון השומרון שתכננו לחדש את פעילות הטרור. במסגרת החשיפה נעצרו כ-40 פעילים, חלקם בכירי חמאס שנכלאו בעבר כמה פעמים.

פעילי הטרור הסוו את פעילותם באמצעות שימוש בשליחים ובתיבות דואר. הכספים הועברו בין היתר באמצעות רכישת זהב בירדן והברחתו ליהודה ושומרון.

מהשב"כ נמסר: "בחקירת העצורים עלה כי חמאס פעל לחידוש פעילותו בשומרון באמצעות הקמת מפקדה מרכזית בשכם ובניית תשתית רחבה, כולל מינוי ראשי אזורים וחלוקת תחומי אחריות לקידום פעילות חמאס בתחומים השונים: חינוך, כספים, משפט, תקשורת, מחקר מודיעיני, תעמולה, צדקה, העברת קצבאות סיוע לאסירי חמאס ולמשפחותיהם והכשרת הקרקע לפעילות צבאית".

עוד עלה בחקירות, כי מי שהיה אחראי על ארגון חברי המפקדה בשכם ועמד עימם בקשר ישיר היה חוסאם בדראן, בן 49 משכם, ששוהה בקטאר, משמש כדובר הארגון וכאחראי ארגוני במפקדת חמאס. הקשר התבצע בין היתר באמצעות הקמת קשר בדואר האלקטרוני שבו הועברו הנחיות לפעילים בשטח. בדראן היה מעורב בקבלת ההחלטות לגבי גיוס בעלי התפקידים והעביר למפקדה כספים בהיקף של מאות אלפי דולרים לטובת מימון פעילותה.

הכספים הועברו, בין היתר, באמצעות רכישת זהב בירדן והברחתו לאיו"ש, בסיועם של ענאן פתוח בן 44 משכם, סוחר זהב, שותפו העסקי של סמיח עליוי, שחנות התכשיטים בבעלותם שימשה להלבנת כספי חמאס. בחקירתו של פתוח עלה כי במהלך יציאותיו לירדן נפגש עם בני הזוג בסאם ומונא סאיח, תושבי שכם, ששהו בירדן תקופה ארוכה לצורך טיפול רפואי, ובפועל שימשו כחוליה קדמית בירדן של המפקדה בשכם בנושא הכספים. השניים העבירו לידיו של פתוח סכומי כסף גבוהים, אותם קיבלו מפעילי חמאס בירדן, והוא המירם שם לזהב ולתכשיטים אשר הוברחו לאיו"ש והועברו לחנותם של פתוח ועליוי.

בעת חזרתו לשכם, פעל יחד עם שותפו עליוי למכירתם הזהב והתכשיטים בחנותו. כספי המכירה הועברו למפקדה, ושימשו לפעילות חמאס בשטח. במהלך המעצרים, נתפסו ברשות המפקדה כספים ופריטי זהב רבים מחנותו של סמיח עליוי, שיועדו לפעילות המפקדה, בשווי המוערך בכ-4 מיליון שקלים. כמו כן, נתפסו מספר כלי רכב אשר שימשו את התשתית.

בנוסף הובילה החקירה לחשיפת חוליה צבאית של חמאס, שפעלה במחנה הפליטים פרעה (באזור ג'נין), ואשר חבריה הודו ברכישת משקפת ואמצעי צבאי לראיית לילה לקראת פעילות טרור עתידית.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.