רבנים מהציונות הדתית הביעו תמיכה במפלגת "יחד"

עשרות רבנים דתיים לאומיים התכנסו הערב (שלישי) במטה מפלגת יחד: "אנחנו עם יחד, חזית דתית מאוחדת"

הערב (שלישי) התכנסו עשרות ר"מים ואברכים מהציונות הדתית במטה מפלגת יחד והכריזו על תמיכתם במפלגה והתגייסותם למערכה.

שטבון: "מפלגת יחד מאחדת את הציונות הדתית והציבור החרדי. בלי פשרות. בלי התנצלויות. נחזק את זהותה היהודית של המדינה. אנחנו עושים כאו היסטוריה"

עשרות רמ"ים, אברכים ואנשי מעשה מהציונות הדתית התכנסו הערב (שלישי) במטה מפלגת יחד בירושלים והכריזו על תמיכתם במפלגה ועל התגייסותם למענה במערכת הבחירות. במהלך הערב נדון מצע המפלגה, רשימתה ודובר על הרחבת פעילות המפלגה לאחר הבחירות לתנועה תורנית עממית. עוד הוחלט על הקמתם של צוותי שטח שיערכו חריש עמוק בציונות הדתית בחודשיים שעד הבחירות.

ח"כ יוני שטבון: "השטח בוער. אנו עושים היסטוריה במדינת ישראל בדרך להקמת תנועה פוליטית ששמה את תורת ישראל במרכז, ימנית וחברתית ומחברת דתיים, חרדים, ומסורתיים. אני שמח שבחרתם להוביל את המפלגה יחד איתנו"

הרב אלעד מאיר מחרשה: "יחד זו לא רק מפלגה, זו תנועה. תנועה לחיזוק הזהות היהודית של המדינה, לחיזוק השכבות החלשות ולאחדות בין הציונות הדתית והציבור החרדי. יש לנו תורה אחת, ורב המשותף על המפריד – יחד כולם קדושה".

הרב דוד בן פנחס, ר"מ בישיבה הגבוהה בבת ים: "המשימה המרכזית שלנו היא ליצור את החיבור הזה. נכון, זו פוליטיקה. אבל עם הנצח לא מפחד גם מדרך קצרה. יש לנו חודשיים שהולכים להשפיע על זהותה של המדינה לטווחים ארוכים. נשקיע את כל מרצנו, החיבור הזה הוא לכתחילה והוא גורלי לעתידה של המדינה".

הרב אהרון צוהר מעצמונה: "הפסקנו לשבת על הגדר. נרים את דגל התרה והארץ בגאון. זו פע ראשונה שמפלגה אומרת בבהירות: שלמות התורה והארץ".

אל"מ במיל' יונתן ברנסקי מעלי: "חשוב מאוד שעל הדגל שאנו מניפים כאן היום יהיה כתוב באותיות גדולות שנפעל באופן נחוש לשמור על מעמדה ועצמאותה של הרבנות הראשית לישראל. זהו נושא ליבה שיקרין על סוגיות מהותיות .

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מפלגת ישי זו קנוניה של אריה דרעי לגנוב את קולות הסרוגים.

    מיכאל |
    הגב