עשרות רופאים ואחיות מפגינים בהדסה: נמאס מהאלימות

עשרות אנשי צוות רפואי מפגינים כעת בבית החולים הדסה עין כרם במחאה על האלימות במערכת הבריאות. "לא ייתכן שצוותים רפואיים מגיעים לבית החולים כמו לשדה קרב, לא נוכל לתת שירות בלי להרגיש בטוחים", אמרה אחת מהם

עשרות אנשי צוות רפואי מפגינים בשעה זו (רביעי) בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים במחאה על האלימות במערכת הבריאות. זאת, בעקבות דקירת האחות השבוע בבית החולים שמואל הרופא בבאר יעקב שהצטרפה למקרים נוספים מהשנים האחרונות.

מנהל בית החולים הדסה, פרופ' יורם וייס, אמר בהפגנה כי "זו הפעם השנייה בתוך שנה שצוותי בית החולים צריכים לעמוד באירוע מחאה ולהתמודד עם העובדה שאנשי צוות רפואי נפגעים. נשבענו לטפל בכל אדם באשר הוא, אבל כאשר אותו אדם פוגע בנו אנחנו צריכים לא לבקש – אלא לדרוש מהמדינה שתעשה הכול כדי להגן עלינו. יותר מזה, לבקש מכל אזרח שיבין, מכל משפחה שתבין, שכשקרוב שלה מתנהג בצורה אלימה אז נחצה קו אדום".

ד"ר רלי אלון, סמנכ"לית סיעוד ומקצועות הבריאות בהדסה, אמרה בהפגנה כי לא ייתכן שצוותים רפואיים "מגיעים לבית החולים כמו לשדה קרב". אלון: "אנחנו כאן למען המטופלים. לא ייתכן שמטופל דוקר אחות כי הוא לא מקבל טיפול מיטבי לדבריו". לדבריה, החברה בישראל האלימה וישנם 3,000 מקרי אלימות מילולית או פיזית נגד מטפלים בשנה. "חייבים לעצור את זה כאן ועכשיו. לא נוכל לתת שירות בלי להרגיש בטיחות".

האחים והאחיות בבתי החולים בכל רחבי הארץ שובתים היום במחאה על דקירת האחות. בשירותים האמבולטוריים, כולל מרפאות, מכונים, ואשפוזי יום, לא עובד הצוות סעודי. חדרי ניתוח פועלים במתכונת שבת, וכך גם במחלקות האשפוז. צוות סיעודי מצומצם עובד במחלקות לטיפול נמרץ, במחלקות פגים, חדרי לידה, דיאליזה, אונקולוגיה, וביחידות הפריון. בכל בתי החולים הוקם צוות סעודי לשעת חירום.

בהסתדרות האחיות אמרו כי לא יעלה על הדעת שהאחיות והאחים יחששו להגיע למקום עבודתם, ודרשו מראשי מערכת הבריאות, ובפרט מסגן שר הבריאות ליצמן לנקוט מיד בכל הפעולות האפשריות כדי לייצר סביבת עבודה בטוחה לצוותים הרפואיים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.