עשרות שגרירי או"ם ביקרו בישראל

במהלך ביקורם בישראל סיירו השגרירים ברחבי הארץ, נפגשו עם תושבים, בכירים ישראליים וקציני צה"ל

עשרות שגרירי או"ם ביקרו השבוע בישראל במסגרת חגיגות השבעים למדינה במשלחת מיוחדת שמוביל שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון.

למשלחת הצטרפו שגרירים מאירופה, אפריקה ואמריקה הלטינית ובהם שגרירי הונגריה, צ׳כיה, דרום סודן, אתיופיה, אוקראינה, גואטמלה, איי הפסיפיק ורבים נוספים.

במהלך ביקורם בישראל סיירו השגרירים ברחבי הארץ, נפגשו עם תושבים, בכירים ישראליים וקציני צה"ל. השגרירים ביקרו בים המלח ובמצדה, בגן הלאומי בעיר דוד ובכותל, הניחו זרי זיכרון ביד ושם, סיירו לאורך גבול רצועת עזה ובמנהרת טרור, נחשפו לפיתוחים טכנולוגיים ישראליים, ביקרו בשוק מחנה יהודה ובמוזיאון ישראל וכן ביקרו בתל אביב.

שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר במהלך הביקור, "אנו שמחים וגאים לארח בישראל ידידים רבים מרחבי העולם שהגיעו לחגוג עמנו שבעים שנות עצמאות ושגשוג ולחזק את היחסים בין מדינותנו בביקור ההיסטורי הזה. אין ספק כי לביקור הזה ישנה השפעה עצומה על השגרירים וכי הוא ממחיש באופן הטוב ביותר את הרוח המיוחדת של המדינה ושל עם ישראל, את תרומתה הרבה לעולם וכן את האתגרים המורכבים שישראל מתמודדת איתם".

שגריר גואטמלה לאו"ם, ג'ורג' סקינר קלי, אמר במהלך הביקור, "הרגשות החיוביים שגואטמלה חשה לירושלים הצטברו לאורך השנים לא רק הודות לתנ"ך אלא גם בזכות הערכים של מדינת ישראל כיום כמדינה שתורמת רבות לעולם גם בתחומים כמו מדע וטכנולוגיה. אני מאמין שהקשרים בין שתי המדינות יוסיפו להתחזק גם בעתיד".

שגריר אוקראינה לאו"ם, ולדימיר ילצ'נקו אמר בעת הביקור בירושלים, "זה מקום נהדר של זיכרון והיסטוריה, אני מאחל לירושלים להיות מקום של שלום לנצח".

שגריר אתיופיה לאו"ם, טקדה אלמו, אמר על הביקור בעיר דוד: "זו הייתה חוויה פנטסטית, הלקח המרכזי היום הוא העובדה שיש קשר ברור בין העיר העתיקה בירושלים לבין העם היהודי ואי אפשר להתעלם מכך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.