עשרים אלף נערים ונערות חגגו את סיום הרמב"ם • גלריית ענק

אירוע כזה טרם היה: קרוב לעשרים אלף נערים ונערות, תלמידי חטיבות הביניים, התיכונים, האולפנות והישיבות התיכוניות המשתייכים ל'ממלכתי דתי', מכל רחבי הארץ, נטלו חלק בשני אירועי ענק של סיום מחזור הלימוד בספר הרמב"ם, כתקנת כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל, במעמד מרשים ומרומם – ישראל ברדוגו עם גלריית ענק

 

אירוע כזה טרם היה: קרוב לעשרים אלף נערים ונערות, תלמידי חטיבות הביניים, התיכונים, האולפנות והישיבות התיכוניות המשתייכים ל'ממלכתי דתי', מכל רחבי הארץ, נטלו חלק בשני אירועי ענק של סיום מחזור הלימוד בספר הרמב"ם, כתקנת כ"ק האדמו"ר מליובאוויטש זצוק"ל, במעמד מרשים ומרומם.

כבר שנים שבבתי הספר הממלכתי הדתי מופעלת תכנית לימוד הרמב"ם על ידי החמ"ד (חינוך ממלכתי-דתי) וביוזמת הארגון הוותיק 'כולל חב"ד' ו'קרן מרומים'. כ-8500 בנים (הלומדים במסלול של פרק אחד ליום) וכ-8500 בנות (הלומדות בספר המצוות) נוטלים חלק בתכנית זו הפועלת בשעות ההפסקה.

בכל בית ספר ישנה קבוצת תלמידים, ההולכת וגדלה בכל מחזור לימוד, הנוטלת חלק בלימוד הרמב"ם היומי. רכז או רכזת מפעילים את התכנית המסודרת, עם מגוון אמצעי לימוד, המלווה בפרסי יקרי ערך. בכל סיום נערך סיום מקומי בבית הספר.

בסיומים הגדולים בהיכל 'ארנה' בירושלים, בשבוע בו חל יום כיפור, השתתפו כלל התלמידים והתלמידות בשני אירועים חסרי תקדים – שנערך בנפרד. ל'ארנה' נהרו אוטובוסים מכל רחבי הארץ והיה זה מעמד אדיר של קידוש השם.

הטקס נערך על ידי עיריית ירושלים, כאשר ראש העיר ניר ברקת השתתף בעצמו ואף נשא דברים במעמד של הבנים. סגניתו חגית משה נשאה דברים בכנס של הבנות. כיבדו בהשתתפותם: מנכ"ל החמ"ד (החינוך הממלכתי דתי) ד"ר ליפשיץ, יו"ר החמ"ד אבי גיסר, חבר עיריית ירושלים הרב יעקב הלפרין ויו"ר ארגון 'כולל חב"ד' הרב שלום דוכמן.

גדול הזמר החסידי ר' אברהם פריד הופיע בשני האירועים והלהיב את התלמידים בחגיגת הסיום.
הראשון לציון ורבה של ירושלים, הרב משה שלמה עמאר ורב העיר צפת הרב שמואל אליהו, קיבלו עם הנערים והנערות עול מלכות שמים.

"אני עומד כאן נרגש ומלא התפעלות", אמר הרב דוכמן לקרוב לשני רבבות תלמידים, "ונגד עיניי עולה דמותו של צדיק ונשיא הדור, כבוד קדושת הרבי מליובאוויטש, שבשנת תשד"מ, אחרי יסוד תקנת לימוד הרמב"ם היומי – אמר: 'ויהי-רצון ש"חַלוֹם" זֶה אודות אחדותם של ישראל על-ידי לימוד ספר הרמב"ם, שאכן הולך וּמִתְפַּשֵׁט וּמִתְקבל במקומות נוספים מיום ליום – יתגשם במילואו, דהיינו, שכל בני-ישראל בכל מקום שהם יתאחדו בשלימות על-ידי לימוד כל הלכות התורה בשלימותן'

"קהל קדוש!", הרעים בקולו הרב דוכמן, "כאן בעיר הקודש ירושלים, באולם שבמשך היום יתכנסו בו 30.000 לומדי ומסיימי רמב"ם, ובתוכם אלפי תלמידי חמ"ד, מכל קצות הארץ, המאוחדים עם רבבות לומדי הרמב"ם היומי בעולם כולו, אני יכול בהתרגשות גדולה לומר: רבי, החלום שלך אכן מתגשם!
"הבט רבי, וראה את אלפי הלומדים הצעירים כאן באולם; ראה את אלפי החברים הנוספים שמתחילים את המחזור הבא ברמב"ם היומי; כולנו מתאחדים – כמו שרצית – על ידי לימוד השיעור היומי ברמב"ם!.

"סיום הרמב"ם הוא 'יום-טוב' מיוחד, על סיום לימוד ספר היד החזקה – אבל לא פחות מכך על הזכות הגדולה להיות חלק מאחדות נפלאה: אחדות עם כל לומדי הרמב"ם, כולם לומדים כל יום את אותן ההלכות".

הצלם  ישראל ברדוגו תיעד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.