עתירה לבג"ץ בעקבות דחיית חופשת ל"ג בעומר ע"י שר החינוך

מטרת דחיית החופשה היתה למנוע חילול שבת

עו"ד יובל יועז ודורון ברקת ממשרד יועז–ברקת, הנגישו היום עתירה לבג"ץ כנגד שר החינוך, ח"כ נפתלי בנט, מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבוהב, ומשרד החינוך. מגישי הבג"ץ הינם ח"כ נחמיאס ורבין ועו"ד אליאסף .

העותרים ביקשו מבית המשפט להקפיא לאלתר את החלטת שר החינוך לשנות את מועד חופשת ל"ג בעומר, "בשל הפגמים שנפלו בדרך קבלת ההחלטה".
לכתחילה החופשה, היתה אמורה להתקיים ביום ראשון, 13 במאי, לאחר פניית הרב הראשי לישראל הגאון הרב דוד לאו החליט שר החינוך בנט לפעול ולהעביר את החופשה ליום שני.

מטרת דחיית החופשה היתה למנוע חילול שבת מאחר והיה חשש כבד ומוצדק שמדורות הל"ג בעומר יחלו לבעור עוד בשבת לעת ערב טרם צאת השבת וגם ההכנות למדורות יבוצעו תוך חילול שבת כולל בהר מירון לנוכח כל זאת החליט בנט להיעתר לבקשתו הנכונה והמוצדקת של הרב הראשי הגאון הרב לאו .משרד החינוך החליט במקביל לפצות מורים שתיכננו לצאת לחופשה ביום ראשון, ולאפשר להם לצאת ליום חופש נוסף על חשבון המשרד.

ארגוני ההורים אשר לכתחילה הביעו תרעומת על ההחלטה, בעיקר בגלל מועד קבלתה המאוחר – שלושה שבועות בלבד לפני ל"ג בעומר,החליטו לבסוף שלא לצאת למאבק.

ח"כ נחמיאס-ורבין אמרה כי "חבל שנדרשנו להגיש עתירה, כי אני מאמינה שזהו הכלי האחרון בו יש להשתמש, אבל אחרי שנתיים של מאמץ מרוכז להשפיע על לוח החופשות, וחוסר תגובה מוחלט מצד משרד החינוך, לא נותר לנו אלא לפנות לבג"ץ".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מדינת ישראל הטמאה לאחר עשרות שנים בגלל רצח רבין החליטה להוזיז את יום הזיכרון שיוצא במוצ"ש לראשון בלילה כדי לא להכשיל שום יהודי בחילול שבת קודש ר"ל. וכן בגלל זה הוזז יום העצמות ואפילו ההלל (בברכה לבטלה) של הציונות הדתית נדחה. ומה כאן מבקשים להוזיז בעוד כמה שעות הרי בושה תכסה פנינו מול המדינה.

    גם המדינה יכלה לתרץ יש אירוע ויש תאריך אי אפשר להזיז. אמנם בלב כבד אבל החליטו להוזיז. כאן מבקשים מיהודים יראי שמיים להוזיז ההדלקה שחס ושלום לא יהיה יהודי אחד ויחיד שבגלל החגיגות יחלל שבת קודש.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב