עתירה: לשלול אשרת עבודה בישראל לפעיל אנטי ישראלי

ארגון 'שורת הדין' הגיש יחד עם אם שכולה דרישה לבית המשפט לבטל את האשרה שניתנה לעומאר שאקיר, שחתום על שורת פעולות BDS

לבית המשפט המחוזי בירושלים הוגשה תביעה בדרישה לשלול את האשרה מעומאר שאקיר, שפעל לפגיעה בבכירים ישראלים
סביב עניינו של שאקיר התנהל קרב תקשורתי בין משרדי החוץ והפנים, שעסק בנוגע למתן אשרת העבודה. אתמול (רביעי) הוא קיבל ויזת עבודה, שמאפשרת לו לייצג את הארגון בישראל ובשטחי הרשות הפלסטינית, וזאת בניגוד לעמדתה הרשמית של ישראל שאוסרת על פעילי BDS להיכנס לשטחה.
את התביעה יזמו קרן אורבך, אמו של סג"מ ארז אורבך שנרצח בפיגוע דריסה בטיילת ארמון הנציב בינואר האחרון, וארגון "שורת הדין".
הדרישה העולה מן התביעה היא לשלול את ויזת העבודה שהוענקה לשאקיר, מי שחתום על אין ספור פעילויות אנטי ישראליות ובכלל זה הגשת תביעות נגד שר הביטחון לשעבר משה יעלון ונגד ח"כ אבי דיכטר על מעורבותם בפשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות.
עו"ד ניצנה דרשן לייטנר יו"ר שורת הדין אומרת כי "ממשלת ישראל נכנעה פעם נוספת ללחץ זר. עומאר שאקיר אינו פעיל זכויות אדם אלא פעיל BDS אנטי ישראלי. בלתי נתפס ומקומם שהממשלה מעניקה לו ויזת עבודה ומסייעת לו להמשיך בעבודתו נגד ישראל ונגד צה"ל".
"בסופו של דבר אלה החיילים שלנו והצבא שלנו שישלם את המחיר על כניעת הממשלה והם אלה שיואשמו לשווא בפשעי מלחמה. שאקיר הוא פעיל זכויות אדם מזויף, והיום הוא מתחיל לכתוב את העמוד הראשון בדו"ח גולדסטון הבא", טענה דרשן לייטנר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.