עתירה ראשונה נגד 'חוק השואה' בפולין

'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA) יעתרו לבית המשפט לחוקה בפולין כנגד "חוק השואה"

מנכ"ל 'מרכז רבני אירופה' ו'איגוד הארגונים היהודים באירופה (EJA) הרב מנחם מרגולין, הודיע היום (ג') כי יעתור לבית המשפט הפולני לחוקה נגד "חוק השואה" שעבר בפרלמנט ובסנאט הפולני בשבוע שעבר. זאת בהתאם לבקשות שקיבל מעשרות רבנים מאירופה.

הרב מרגולין, שעתירה שהגיש בעבר לבית המשפט הפולני לחוקה הניבה את ביטול החקיקה של הסים הפולני שאסרה על שחיטה כשרה במדינה, ציין כי: "לצערנו הרב, נשיא פולין בחר להתעלם מהשגות וחששות יהודי אירופה והקהילה הבינלאומית, והחליט לחתום על החוק החדש וההזוי הזה. אנו פנינו לנשיא דודה, בבקשה לדחות את החלטתו שנוגע לחוק עד לקיום פגישה עם מנהיגים יהודיים אך לדאבוננו בקשתנו נדחתה. לפיכך החלטנו לעתור לבית המשפט לחוקה כפי שעשינו בהצלחה בעבר במאבקנו לביטול האיסור על שחיטה כשרה במדינה."

הרב מרגולין הוסיף וציין: "פניתי גם לראשי כל מוסדות האיחוד האירופי על מנת שינזפו בממשלת פולין. לא ניתן להעלות על הדעת שמדינה חברה באיחוד האירופי תהיה רשאית לטשטש את ההיסטוריה על ידי שימוש בחקיקה דרקונית שתאפשר לכלוא אנשים על כך שיש להם השקפה חלופית לממשלת פולין לגביי מה שקרה בימים האפלים ביותר באירופה.

"הצעת החוק, כפי שהיא מנוסחת כיום, לא רק מייצגת את הרביזיוניזם ההיסטורי הגרוע ביותר, ומהווה עלבון לזכר הנרצחים בשואה אלא מהווה התקפה ישירה על חופש הדיבור וחופש הדעה." אמר הרב מרגולין והביע תקוה כי בית המשפט לחוקה בוורשה, יעשה גם הפעם צדק.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.