פאינה קירשנבאום חושפת את הדיל הסודי להדחת נתניהו

החשודה המרכזית בפרשת השחיתות שוברת שתיקה ומתייחסת לחקירה ("אמרו שאני מסיעה את אחותי לחו"ל. אין לי אחות") וחושפת את הדיל שהיה אמור להביא את ליברמן לראשות הממשלה ("סוכם על בלוק מרכז עם כחלון ולפיד")

האישה החזקה ב"ישראל ביתנו" מדברת על החקירות – וחושפת את הדיל הסודי שנועד להדיח את נתניהו מראשות הממשלה: חודש לאחר שנאלצה לפרוש מהחיים הפוליטיים עקב החשדות נגדה בפרשת השחיתות הגדולה, פאינה קירשנבאום מדברת.

בשיחות סגורות שערכה והגיעו לידי חדשות 2, מתייחסת קירשנבאום לחקירה ולימים הקשים שעוברים עליה: "מ-1999 בכל בחירות יש חקירות. ליברמן נחקר עד שזוכה וכבר נשמתי לרווחה, ואז בא מגה פיגוע. בלילות ספרתי על האצבעות מה עשיתי לא נכון".

"בשבועיים הראשונים לא ראיתי טלוויזיה ועיתונים ולא נחשפתי לאינטרנט כי זה הזיק לבריאות שלי", סיפרה סגנית השר לשעבר. "יום שישי אחד ישבנו ופתחנו טלוויזיה וכל חצי שעה הסכום שאמרו שלקחתי השתנה – בהתחלה 80 אלף דולר, אחר כך 100 אלף – ואז 120 אלף. אמרו שאני נוסעת לחו"ל על חשבון איזה ארגון ושאני מסיעה גם את אחותי ואת גיסי. אז רק לידיעתכם – אין לי אחות בכלל".

קירשנבאום בטוחה שהחקירה פגעה במפלגה – ובסיכוייה בבחירות: "חקרו את כולם מכל המפלגות. שחקרו את פואד, עם כל הכסף שמצאו אצלו בכספת, לא אמרו שזו חקירה של מפלגת העבודה, שחקרו את קצב לא אמרו שזו חקירה של הליכוד. רק אצלנו אמרו שזו חקירת ישראל ביתנו ופאינה קירשנבאום. יש פה סיכול ממוקד. מישהו מאוד נלחץ מזה שליברמן יהיה ראש ממשלה וזה מה שקרה".

הדיל הסודי של גוש המרכז להדחת נתניהו

וקירשנבאום לא דמיינה כשאמרה שיושב ראש המפלגה שלה היה קרוב לכס ראש הממשלה. לדבריה, דיל סודי נרקם בין מפלגות המרכז להדחת נתניהו: "לפני הפרשה הזו הסקרים ניבאו לנו בין 16 ל-18 מנדטים וסיכמנו על בלוק עם כחלון ויש עתיד – בלוק מרכז".

"לבלוק הזה, בהנחה שנתניהו היה פורש, היינו מחברים את הליכוד ויוצרים בלוק לאומי גדול שבהחלט יכול לפתור הרבה בעיות ולהוביל הרבה מהלכים", הבהירה. לטענתה, המהלך הזה היה אפשרי כיוון שבישראל לא קיים חוק לפיו ראש המפלגה הגדולה מרכיב את הממשלה.

ולסגנית שר הפנים לשעבר יש גם דעה מוצקה על הממשלה הבאה: "ישראל ביתנו תשב רק בממשלת ימין. אופציה של ממשלת שמאל לא קיימת, הם לא יצליחו להרכיב קואליציה ולא מצליחים להגדיל את הגוש הזה. צריך שתהיה ממשלה של המחנה הלאומי – ורחבה כמה שיותר. אני לא חושבת שבוז'י וציפי צריכים לשבת בה".

ולמרות ההעדפה לממשלת ימין, קירשנבאום לא חוסכת את שבטה מראש הממשלה נתניהו:" אני לא רואה שלביבי יש איזושהי תכנית, או שהוא לא מציג אותה. הבחור הזה באמת לא מקבל החלטות. ב-6 שנים הוא לא קיבל החלטה מהותית ומשמעותית".

לגבי עתידה שלה, סיפרה כי היא פועלת בימים אלה לנקות את שמה ולהקדיש זמן למשפחתה: "שילמתי מחיר כבד. אחרי שאנקה את שמי, אחליט אם לחזור לפוליטיקה".

במפלגת יש עתיד מסרו בתגובה לדברים כי "לא היו דברים מעולם" וממפלגתו של משה כחלון נמסר: "כולנו קמה כדי לנצח את משבר הדיור ויוקר המחיה, ולא כדי לעשות דילים". בישראל ביתנו סירבו להגיב לדברים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.