פאינה קירשנבאום פורשת מהכנסת; "המשטרה עיקלה לי את הירושה"

קירשנבאום: "במהלך התקופה מאז חקירתי מתקיימים נגדי מלחמת התשה ורצח אופי, תוך פגיעה גסה בי, בבני משפחתי ובכל מי שסובב אותי"

ח"כ פאינה קירשנבאום החשודה בפרשה המכונה פרשת ישראל ביתנו, הודיעה הבוקר על פרישה מהחיים הפוליטיים. קירשנבאום הצהירה כי היא בוחרת בזכות השתיקה.
"ביום 24 בדצמבר 2014 נקראתי למשטרה ליחידת להב 443 לחקירה, התייצבתי כנדרש, נחקרתי במשך מספר שעות תוך שיתוף פעולה עם החוקרים ומתן מענה לכל שאלותיהם. בסיום החקירה נמסר לי כי עליי להתייצב להמשך חקירה למחרת היום בשעות אחה"צ; אולם זימוני בוטל ומאז במשך שבועיים שחלפו לא נקראתי לחקירה נוספת", כותבת קירשנבאום הבוקר (ב').

 

"במהלך התקופה מאז חקירתי מתקיימים נגדי מלחמת התשה ורצח אופי, תוך פגיעה גסה בי, בבני משפחתי ובכל מי שסובב אותי. חשבונותיי בבנק נתפסו מבלי לאפשר לי להמשיך לשלם את התחייבויותיי ואפילו לקנות מצרכים בסופרמרקט (עד ששוחרר חשבון העו"ש לבקשת בא-כוחי), היועמ"ש הפיץ בתקשורת מכתב המייחס לי כניסה למשרדי במשרד הפנים – דבר שלא היה ולא נברא – תוך רמיזות על שיבוש החקירה, כספי חסכונות שלי ושל בעלי, הכוללים גם כספי ירושה שקיבלנו בסך של כ-2 מיליון שקל, הנמצאים בחשבון מנוהל וגלוי עליו הוצהר בכל הצהרות ההון שלי, הוצגו כ'תפיסה' סנסציונית של המשטרה שחשפה כביכול כספים נסתרים שמקורותיהם עלומים ופליליים", המשיכה סגנית שר הפנים המתפטרת.

"ואם לא די בכך, גם בחשבונה של אמי הקשישה שכל הכספים בו הם פרי חסכונותיהם שלה ושל אבי המנוח, כספי ירושה שאין לי כל חלק בו למעט היותי מיופת כוח (במסגרת סעיף "אריכות ימים") נתפס על ידי המשטרה מבלי שאיש טרח להודיע לה על כך, מה שהותיר אותה חסרת אונים ובסכנה מיידית של ניתוקי חשמל , מים וטלפון ושל ביטול הוראות הקבע. ילדי , עוזרי ומקורבי נחקרו , וחלקם נעצרו על ידי המשטרה".

קירשנבאום קובלת במכתבה על הדלפות המשטרה בפרשה: "גורמי החקירה הקפידו להדליף יום יום ושעה שעה נתונים מתוך החקירות כביכול , לפיהם התיקים כנגדי 'סגורים', יש בידיהם ראיות למכביר , כולל עדי מדינה , האזנות סתר וכיוצ"ב , המספיקות לטענתם להגשת כתבי אישום נגדי. במשך יותר משבועיים שמי ותמונתי אינם יורדים מהכותרות, הוקעתי אישית וציבורית בטרם משפט, המשטרה והתקשורת כבר שפטו, הרשיעו אותי ושלחו אותי ל'אי השדים'; ואין פוצה פה – לא בכירים במשטרה , לא ראשי הפרקליטות, לא מועצת העיתונות, כולם מחרישים".

לסיום כותבת קירשנבאום כי היא מכבדת את שלטון החוק ואת החובה של רשויות האכיפה לחקור, "כל עוד הדבר נעשה בצורה ראויה, תוך שמירה על כבוד האדם ועל כללי וערכי יסוד. הרגשתי ותחושתי היא שמטרת החקירה איננה עוד גילוי האמת , שכן המשטרה כבר ירתה את החץ ועתה מסמנת סביבו את המטרה. לחקירתי אין כל משמעות , שהרי כאמור נשפטתי, הורשעתי והוקעתי על ידי רשויות החקירה והציבור. בלב כבד, ולאחר התלבטות ארוכה החלטתי כי בנסיבות הללו אינני יכולה להיחקר בצורה הוגנת וראויה ובלית ברירה החלטתי לבחור בזכות השתיקה. מאחר ומקובל עליי כי כאשת ציבור לבחירה בזכות השתיקה משמעויות והשלכות רבות, החלטתי שלא לרוץ בבחירות הבאות, לצאת מהחיים הציבוריים ולהשקיע את זמני בהגנה על חפותי כמו גם בשיקום משפחתי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.