פאניקה בעוטף: "ישנים עם סכינים מתחת לכריות" (וידאו)

אתר חדשות 2 שוחח עם מספר תושבים שמספרים על התחושות הקשות שלהם בעקבות איום המנהרות שמטריד את שלוותם, חלקם מפחדים לישון בלילה. צפו. { התושבים מדברים}

בעקבות חפירת המנהרות בעוטף עזה התושבים באיזור חוששים כי המחבלים יגיחו בפתע ויתקפו את תושבי העוטף.

אתר חדשות 2 שוחח עם מספר תושבים שמספרים על התחושות הקשות שלהם בעקבות האיום ההולך וגובר,"כבר 16 שנים שאנחנו בלחימה ואנחנו לא רואים שום אופק", אומר יונתן, תושב כפר עזה בן 26. "אם זה לא בא מהאוויר אז זה בא מלמטה. אנחנו לא יודעים איפה זה יתפוס אותנו ותושבים מתחילים לגלות סימנים של פאניקה. אנשים ישנים עם סכינים מתחת לכריות, דברים הזויים בכל קנה מידה".

יונתן  שמזוהה עם מר"צ חושש שהמדינה לא עושה מספיק כדי לספק לתושבים ביטחון. "כבר יותר מעשור שהממשלה פשוט יושבת על הגדר ולא מבינה שמשפחות וילדים לא יכולות לשבת על הגדר", הוא אומר. "כשכל מבצע נראה אותו דבר, הייתי מצפה מהממשלה שתיקח אחריות. כל האזור סובל ממכות טרור שהורגות אותו מבחינה דמוגרפית וכלכלית ואין פה שום אופק מדיני או ביטחוני, אין שום תכנית".

"כל הפסטורליות פה יכולה ביום אחד פשוט להיגמר בבום", אומרת נופר, תושבת נתיב העשרה בת 28. "השלווה פה היא מדומה, בסופו של דבר אנחנו נמצאים במקום הכי בוער". ב-2007 ספג ביתה של נופר פגיעה ישירה של קסאם ורק במזל היא לא נפגעה. "אם אני עדיין גרה כאן אחרי זה, זה רק אומר שלא קל לקום וללכת", היא אומרת. "צריך פשוט לחיות בשקר, להגיד לעצמך שלא יצוץ פתאום מחבל".

  צפו בפרויקט של חדשות 2 – באדיבות רשת

"אני מציירת לעצמי תמונת מצב שהכל בשליטה והכל יטופל, כי לחיות בפחד זה פשוט לא חיים. אני מעדיפה להיות אדישה ומתוסכלת מאשר לוותר על המקום הזה. הייתי רוצה שיהיה פה שקט, אבל כמה שאני מנסה להיות אופטימית – בשיא הכנות אני לא חושבת שזה יקרה".

 

"אנחנו נמצאים בין החומות שמגנות על היישוב מירי צלפים, אבל החשש הגדול שלנו הוא מחפירת מנהרות לכיוון היישוב", אומר אשל, אביה של נופר. "אנחנו פוחדים שהמנהרות יגיעו אל מתחת לנתיב העשרה ושיום אחד ייצאו לנו מחבלים בתוך היישוב. יש פה אנשים שטוענים שהם שומעים רעשים, צריך לקחת הכל בחשבון".

 

"התקווה של כולנו פה זה שיגיעו סוף סוף להסכם", הוא אומר. "אם לא יגיעו להסכם או לפיוס עם השכנים, המדינה צריכה לקבל החלטה חד פעמית להכניס את הצבא ולהרוס את המנהרות כדי להסיר את האיום הזה על תושבי עוטף עזה".

 

 

"יהיו אנשים שירימו גבה אבל זה אחלה אזור", מתעקש מור, תושב כרם שלום בן 20. "יש פה אוויר מדהים, פאבים, בתי קפה, מסעדות ואירועים לילדים. יש לנו צבא חזק שעוטף אותנו, אבל הממשלה קצת מזניחה. הייתי מצפה שבשלב הזה כבר נהיה בתהליך לאיזה פתרון מדיני, אבל הם עסוקים בקזינו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.