פאר והדר: בית כנסת חדש נחנך במנהרות הכותל

אתמול נחנך בית כנסת חדש ומפואר במנהרות הכותל המערבי, אחרי עבודה בת 12 שנים תמימות

אתמול (שני) התקיימה הדלקת נר שביעי של חנוכה בכותל המערבי על ידי רבה הראשי של ירושלים הרה"ג אריה שטרן שליט"א, מר אלי גרונר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, מיד לאחר הדלקת הנרות נחנך בית הכנסת החדש והמפואר במנהרות הכותל שנתרם ע"י קרן דלק ומר יצחק תשובה ומשפחתו.

בית הכנסת המפואר הוא פרי עבודת תמיכה, בינוי וארכיאולוגיה של 12 שנים בהן נעשו פעולות כדי לתחזק ולשמר את המבנה המרשים בו הוא ממוקם במנהרות הכותל. בית הכנסת נמצא אל מול 'האבן הגדולה' במנהרות הכותל המערבי, בסמוך למקום קודש הקודשים.

העיצוב הייחודי של היכל התפילה משלב אמנות נדירה שבראשה ארון הקודש העגול העשוי מפיסול מתכתי המרכיב את אותיות הפסוקים 'שמע ישראל', 'אנא בכח' ומגילת 'שיר השירים', כאשר בקצהו העליון מיתמר פיסול של הסנה הבוער. בית הכנסת מכיל עשרות ספסלי ישיבה מהודרים בעזרת הגברים והנשים,  בימת עץ עגולה ורחבת ידיים, מושבים משובחים, עיטורים, רצפת דמוית – שיש ותאורה ייחודית הנותנת פן עתיק ומסורתי לבית הכנסת המיוחד המשלב חדש וישן.

במעמד חנוכת בית הכנסת נמסר כי בית הכנסת יהיה פתוח לכל אשר יחפוץ ללמוד, להעמיק ולהתחבר בבית הכנסת.

בימים הקרובים תדון ותפרסם הנהלת הקרן למורשת הכותל את נהלי התפילה בבית הכנסת החדש המצטרף לרצף בתי הכנסת בכותל, אשר יפורסמו כמו יתר הנהלים באתר האינטרנט של הכותל www.thekotel.org.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. משה

    כמה חבל שבית כנסת כזה יפה יצטרף לקודמיו
    שאליהם כמעט רק תיירים יכולים להכנס.

    כמה חבל |
    הגב