פגישה בהולה עם נתניהו."נדרוש לפטר את כץ"

ליצמן, גפני ודרעי קיימו בצאת השבת התייעצות משותפת שבסופה החליטו לדרוש פגישה בהולה עם נתניהו.

מקורב לח"כים החרדים חשף לערוץ 2, "דרישה לפיטורי ישראל כץ על הפרק".{בעקבות חילולי השבת}

החרדים זועמים על כץ:  ליצמן, גפני ודרעי קיימו בצאת השבת התייעצות משותפת שבסופה החליטו לדרוש פגישה בהולה עם נתניהו.

מקורב לחכים החרדים חשף לערוץ 2 כי "דרישה לפיטורי ישראל כץ  נמצאת על הפרק".

בהודעה מיוחדת שפרסמו ראשי הסיעות החרדיות נאמר כי "ראשי הסיעות מוחים בכאב על חילול השבת בעבודות הרכבת בתל אביב ללא צורך. בדבריהם הדגישו כי מדובר בהפרת הסיכומים הקודמים שניתנו בידי שר התחבורה, ופגיעה בסטטוס קוו".

 

"יש להצטער על הפסטיבל התקשורתי הנרחב והמיותר סביב העבודות שכלל מסיבת עיתונאים והודעות לתקשורת, מה שהעצימו את חילול השבת שלא לצורך". נאמר בהודעה.

מוקדם יותר, כץ הגיע יחד עם מנכל הרכבת עם צאת השבת למתחם העבודות והכריז  "אני שמח שהכל הסתיים בשלום ומצטער על עוגמת הנפש שנגרמה לנהגים", אמר כץ והתייחס לחיול השבת הגדול: "העבודות בסוף השבוע היו דבר נדרש וחיוני ולא היתה אפשרות אחרת. פעלתי בהתאם לחוק ולסטטוס קוו. לא הסכמתי לביטול העבודות למרות הלחצים. אני אדם מסורתי והצטערתי על עמדת ראשי המפלגות החרדיות. לא היה מקום לדחות את העבודות".

כץ טוען שהחכים החרדים הסכימו לחילולי השבת: "הכי חשוב שהעבודות המשמעותיות התבצעו. כשטלפנו אליי ראשי המפלגות החרדיות הבהרתי להם את החוק ואת חוות הדעת של המשטרה. בסוף כולם תמכו בביצוע העבודות, בלי קשר אם הם חרדים דתיים חילונים. בסטטוס קוו כולם נדרשים לוותר ונדרשת סבלנות".

 

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני אמר בתגובה, "העבודה יכולה הייתה להיעשות ביום חול ולא בשבת. לא הייתה הסכמה לעבודה בשבת. כנראה שהשקר הוא חלק מהמקצוע של ישראל כץ. ראינו זאת בחודשיים האחרונים ששיקר אותנו עבור סיבות פוליטיות שלו".

 

סגן שר החינוך מאיר פרוש אמר  כי מדובר "חילול השבת המאסיבי בעבודות הרכבת בתל אביב" כי "המפלגות החרדיות הועמדו בפני עובדה מוגמרת בטענה שהעבודות הן 'פיקוח נפש' ומחויבות המציאות. אם ראש הממשלה מעוניין שנמשיך להיות בקואליציה, עליו להפנים שהמושג 'פיקוח נפש' הוא כפי הגדרתו ההלכתית המדויקת ורחוק מאוד ממה שאירע בתל אביב".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.