פגישת אובמה נתניהו: "ביטחון ישראל בעדיפות ראשונה – אמשיך לפעול להקמת מדינה פלסטינית"

פגישה מפויסת: ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שני) עם הנשיא האמריקני ברק אובמה בחדר הסגלגל שבבית הלבן. אובמה הבהיר: "ביטחון ישראל בעדיפות ראשונה". נתניהו: "מחויב לפתרון שתי המדינות" נתניהו הודה לאובמה על חבילת הסיוע הביטחוני. {הצטרפו לשידור החי}

לאחר חודשים ארוכים של מתיחות בין הבית הלבן לבין ישראל:  ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הערב (שני) עם הנשיא האמריקני ברק אובמה בחדר הסגלגל שבבית הלבן.

במהלך הפגישה המפויסת הודה אובמה  כי נתניהו הוא מבין מנהיגי העולם עמם הוא נפגש בתדירות גבוה מאחרים, מה שמעיד על היחסים הקרובים בין המדינות. "ביטחון ישראל עומד בראש סדר העדיפויות של ארה"ב", אמר הנשיא האמריקני.

בפגישה שוחחו  השניים על פעילות דאע"ש וחיזבאללה בשטח סוריה,גם הנושא הביטחוני והקיפאון המדיני בין ישראל והפלסטינים. אובמה אמר לנתניהו כי ארה"ב שואפת להקמת מדינה פלסטינית מפורזת לצד ישראל, שתכיר בקיומה.

 

צפו בדיווח של אודי סגל מהבית הלבן

="נתניהו ואובמה בבית הלבן, הערב" src="http://img.mako.co.il/2015/11/09/695858_C.jpg" alt="נתניהו ואובמה בבית הלבן, הערב" width="435" height="329" />

 הצטרפו לשידוור החי

<\ עיקר הפגישה לשמה בא נתניהו לבית הלבן נסובה על תכנית סיוע למשך 10 שנים למערכת הביטחון הישראלית וגם על הסכם הגרעין "אין חילוקי דעות בינינו לבין ישראל לכך שלא ייתכן שלאירן יהיה נשק גרעיני", הדגיש אובמה. אובמה התייחס לגל הטרור הפלסטיני ואמר כי הממשל בוושינגטון מכיר בזכותה של ישראל להגן על עצמה. "אנחנו מעוניינים לשמוע מראש הממשלה באילו צעדים ינקוט כדי להרגיע את הרוחות", הצהיר. לאחר מכן לחצו השניים ידיים,  נתניהו השיב לאובמה  כי הידידות בין ישראל וארה"ב היא חזקה וכן הודה לאובמה על הסיוע הביטחוני "עמדותינו והאינטרסים שלנו משותפים", פתח נתניהו את דבריו במהלך הפגישה בחדר הסגלגל. "לא ויתרנו על התקווה לשלום. אמשיך לפעול להקמת מדינה פלסטינית מפורזת". "ישראל תמשיך לקרוא לשלום עם כל המדינות שירצו בכך", הוסיף ראש הממשלה. "אנחנו דנים בהסכם הבנות אסטרטגי ואני רוצה להביע את הערכתי הרבה אליך ואל העם האמריקני ועל המחויבות שלך לביטחון ישראל, כדי לאפשר לנו להתמודד עם כל איום".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.