אייכלר, כאן זאת ארץ ישראל! / ברוך מרזל

"המפלגות הנקראות "חרדיות" אינן מגדירות את מגמתן כאמירת דבר ה' בגאון, כהפיכת המדינה ליהודית באמת. הן באות לדאוג לרווחתו החומרית של הציבור החרדי" * ברוך מרזל משיב אש לח"כ אייכלר

לאחרונה התראיין מעל במה זו ח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה, ובתוך דבריו תקף את מפלגת "יחד" והאשים אותה באובדן המנדטים לציבור החרדי. לדבריו, כל מי שלא הצביע ל"יהדות התורה" או לש"ס, אשם בכוח המוקטן של שומרי התורה בכנסת ובתוצאות הנלוות לכך. עם אותם מנדטים נוספים, טוען אייכלר, היה ניתן להגיע להישגים הרבה יותר גדולים.

גילוי נאות את אייכלר אני מאוד מעריך כאיש ציבור חכם ודווקא מנקודת מוצא זו אני כותב את תשובתי.

בנקודה זו עומד הבן ושואל – הרי בכנסת הקודמת רשמה "יהדות התורה" הישג חסר תקדים של שבעה מנדטים ואף ש"ס החזיקה באחד עשר, בסך-הכל חמישה מהיום למפלגות החרדיות. היכן ההישגים שהושגו באותה כנסת? כנראה, שכוח מוגדל לאותן מפלגות אינו בהכרח מביא תוספת כוח ליהדות במדינה. ונשאלת השאלה מדוע? הרי לכאורה כך אמור היה להיות, שמפלגות חרדיות חזקות משמען חיזוק האידישקייט ובלימת מגמותיהם של שונאי היהדות.

אלא שבנקודה זו בדיוק טמון האסון של אותן מפלגות, ומשום כך לא היה מנוס, וגם בעתיד לא יהיה מנוס, מהקמת רשימה חלופית. המפלגות הנקראות "חרדיות" אינן מגדירות את מגמתן כאמירת דבר ה' בגאון, כהפיכת המדינה ליהודית באמת. הן באות לדאוג לרווחתו החומרית של הציבור החרדי כמו בשטייטל, שיתנו לו לחיות בשקט את חייו ותו לא.

אינני מזלזל במטרות הללו, כבעל משפחה ברוכה אני מודע לקשיים הבלתי נסבלים המוטלים על שכמו של מי שמעוניין לגדל משפחה כזו לחיי תורה ומצוות. כל הקלה בשכר לימוד, בארנונה ובכל דבר אחר הינה דבר מבורך. אולם לא על הלחם לבדו יחיה היהודי! הזירה הציבורית היא המקום בו נקבע אם שם שמיים מתקדש או מת חלל, חלילה. אם ציבור יראי ה' מתאגד בכדי לשלוח נציגים לכנסת, הדבר הראשון שאמור לעמוד על סדר היום הינו המאבק על מהותנו כעם. האם אנחנו עם ה' שמתנהל על-פי התורה, או שחלילה ככל הגויים בית ישראל. אנחנו אנשי עוצמה יהודית לא יכולים לתמוך בחלקי תורה לא במפלגות כמו הבית היהודי שמוכנים להתפשר בענייני גיור,שבת,חינוך,ועוד שאר רפורמות, אבל גם לא יכולים לתמוך ביהדות התורה שלא נלחמת על ארץ ישראל וההתיישבות בה, שלא תילחם על בטחון היהודים בכל הארץ, שחילול הר הבית על ידי האויב לא מטריד אותם ובסוף הם גם שותקים כשיש מצעדי גאווה, מכירת חזיר בריש גליי ופתיחת עסקים בשבת.

האם מישהו יכול להצביע על חבר כנסת כלשהו ולומר שהוא מייצג את דבר ה'? אם תשאל את חברי-הכנסת החרדים האם הם מצטערים על חילול השבת הבוטה במדינה, הם יאמרו שוודאי, ואני מאמין להם. אולם כשתשאל מדוע אינם מעמידים זאת כתנאי לכניסה לקואליציה, יאמרו שלא בעבור זה הם הגיעו לכנסת. יש דברים בוערים יותר. ועל כך ניטש הוויכוח ביני לבין ידידי הרב אייכלר וחבריו בכנסת.

יסוד השקפתם של הרב אייכלר וחבריו בנוי על כך שאנחנו עדיין בגלות. כפי שבפולין וברוסיה היינו עושים השתדלות בפני הפריץ על-מנת לנסות ולמזער את נזקי השלטון, כך גם כאן יש לנהוג באותה שיטה. ובנקודה זו דרכנו נפרדות. אני מאמין שבורא עולם ברחמיו הרבים השיבנו אל נחלת אבותינו מכיוון שהוא קץ בחילול ה' האדיר שנגרם עקב הגלות, וחלק מאותו חילול ה' הייתה אותה התנהלות, ששם אמנם הייתה כורח המציאות, אך אין לה כל מקום כאן מששבנו לארצנו.

"מעין נרפש ומקור משחת צדיק מט לפני־רשע" אמר שלמה המלך בחכמתו (משלי כ"ה, כ"ו). וביאר המצודת דוד – "כאשר ימוט הצדיק לנפול לפני הרשע היא סיבה לבל יבקשו עוד תורה מפיו באמרם אם לעצמו לא הועיל מה יועיל לזולת" (ועיין עוד במלבי"ם שם). אותה התרפסות בפני שלטון הרשע רק מרחיק אנשים מהתורה וגורם להם שלא לבקש תורה מפיהם של אותם נציגים.

יכולתי לכתוב כאן על מעלליהם הרעים של המפלגות החרדיות, על בגידתם בארץ-ישראל וההתחברות הבלתי-נתפסת לאויב הערבי (רק לאחרונה מינה ח"כ גפני לממלא מקומו בראשות ועדת הכספים לא אחר מאשר את המחבל הנאלח אחמד טיבי), יכולתי לכתוב על השחיקה במעמד השבת במדינה בכלל ועל שתיקתם המחפירה, וכן על חוסר המעש למול מצעדי תועבה למיניהם ולמול תופעה חמורה של מסיון בראש חוצות. יכולתי לכתוב על כך שלא עושים דבר כנגד מכירת חזיר במדינת היהודים. יכולתי גם לכתוב על פרשת הגיוס, שזהו נושא הנוגע ישירות לציבור אותו באו לשרת, ולגביו היה מקום לצפות להתנהלות אחרת, ובמקום זאת אנו שומעים כל העת על רפיון והשלמה עם המזימה "לרוקן את הבריכה", כאשר תחת מלחמה עקרונית חסרת פשרות מתנהל משא ומתן שמתמקד במספרים. אולם כל אותם נושאים, ועוד רבים אחרים, אינם אלא סימפטומים של הבעיה. שורש הבעיה נעוץ באותה תפיסה גלותית שאבד עליה הכלח. לכן בחרתי להתמקד דווקא בה.

מי שבוחר באותן מפלגות מנציח מצב של שלטון חילוני אנטי-יהודי כאשר הנציגות החרדית מנסה ללקט ממנו פירורים. מי שמצביע לנו, לעומת זאת, נעשה שותף למהפכה שתבוא במוקדם או במאוחר. אם לא נכנסנו בבחירות האחרונות, אז נכנס בבאות. ויש לדעת, כי "עוצמה יהודית", גם אם בשל אילוצים של אחוז חסימה גבוה תחבור שוב לבלוק טכני כפי שהיה בבחירות האחרונות עם אלי ישי – היא לעולם תעמוד על אותם עקרונות יסוד, אשר בלעדיהם אין לה זכות קיום. מי שמוטרד מאובדן קולות, אדרבה – יעניק לנו את קולו וישכנע אחרים על-מנת שאכן ניכנס. אולם אחר שניכנס – כולם כבר יראו את ההבדל בין יהודים גאים השואפים להפוך את המדינה ליהודית באמת לבין מלקטי הפירורים מהפריץ.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

כותב הטור: ברוך מרזל, עוצמה יהודית. חברון.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אשריך מי שהצביע למפלגת יחד שאחד מאנשיה הוא ברוך מרזל הצדיק והצודק!

  אביחי |
  הגב
 2. הרב דניאל זר, הכפיש את אלי ישי, והנה בא עונשו: ביום רביעי שבוע שעבר שלפו אותו מהמיטה, והוא נחקר באזהרה במשטרה בפרשת להב 512

  תלמיד מרן |
  הגב
 3. כתבה יפה!!

  העיקר מה שכתב בסוף, יהדות התורה נוהגים כמו אותו בן שרצח את אביו ואחר כך בכה שהוא יתום. הם רצחו את יחד, שלא תעבור את אחוז החסימה, יחד עם הרשע הנאלח דרעי, ואחר כך בוכים שירד הכוח לחרדים.

  גם אם חשבתי להצביע להם בלית ברירה, עכשיו לא אצביע להם, רשעים ארורים, שתוקפים את יחד.

  תלמיד מרן |
  הגב
 4. כל הכבוד לברוןך!!!!! ניתח היטב את יסוד ההבדל בין מפלגתו לבין החרדים שרק דואגים למוסדותיהם ולא לדאגה לכבוד ה בעולם בזכותו ובזכות קבלת עול שמיים נצליח!!!!

  מוטי |
  הגב