הלך לעולמו השר לשעבר ויו"ר מפלגת העבודה פואד בן אליעזר • שידור חי

בדקות אלו מגיעה הידיעה הקשה: חבר הכנסת והשר לשעבר בכנסת בנימין פואד בן אליעזר הלך לעולמו לפני מס' דקות לאחר שמצבו הבריאותי היה בכי רע בעת האחרונה. • הצטרפו לשידור החי בערוץ 2

חבר הכנסת ושר הבטחון לשעבר בכנסת פואד בן אליעזר הלך לעולמו לפני מס' דקות בבית החולים איכילוב.

המרכז הרפואי איכילוב פרסם מודעה בה הוא "מודיע בצער על פטירתו של חבר הכנסת ושר הבטחון לשעבר בנימין פואד בן אליעזר. בית החולים משתתף בצער המשפחה".

מצבו הידרדר לאחר שלא ניתן היה להשתיל בגופו כליה. לפני מספר שבועות התגלה אצלו גידול סרטני שגרם למצבו האנוש, והיום לחייו שהסתיימו בטרגדיה קשה כל כך.

הבשורה הקשה מגיעה למרות הפרסומים הבוקר שהוכחשו כי שמועות בוואטסאפ בישרו על פטירתו של ח"כ לשעבר בנימין פואד בן אליעזר, עד שדובר בית החולים נאלץ לפרסם שהדבר אינו נכון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר תנחומים וצער על מותו של יו"ר מפלגת העבודה ושר הביטחון לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר.

רה"מ נתניהו אמר: "פואד שירת עשרות שנים את מדינת ישראל, כלוחם, כמפקד, כאיש ציבור וכשר בכיר בממשלה. הכרתי אותו והערכתי את תרומתו ואת דמותו המיוחדת. בשיחות רבות איתו הביע פואד את דאגתו ומחויבותו לעתיד המדינה שאותה כל כך אהב. יהי זכרו ברוך".

יו״ר הכנסת, יולי (יואל) אדלשטיין, ספד לשר הבטחון לשעבר, בנימין (פואד) בן-אליעזר: ״תרומתו האדירה של בנימין בן אליעזר לישראל ולבטחונה לא תסולא בפז. פואד הקדיש את מירב ומיטב שנותיו למען ביצור העם היהודי במולדתו והיה קול חשוב ודומיננטי בחיינו הציבוריים במשך שנים רבות. לצד חוש ההומור הייחודי שלו, תחקק דמותו עוד זמן רב כאישיות מיוחדת במינה. אני מרכין ראש ושולח תנחומים כנים למשפחתו ולמוקיריו הרבים, בשמי ובשם כנסת ישראל. יהי זכרו ופועלו ברוך״.

הצטרפו לשידור החי (באדיבות רשת)

בשנת 2014 הוכרז פואד בן אליעזר כמועמד מפלגת העבודה לנשיאות המדינה, אך פרש בעקבות החשדות נגדו – שהובילו לכתב אישום חמור. בן אליעזר הותיר אחריו אישה וחמישה ילדים.

בנימין (פואד) בן-אליעזר היה איש צבא ופוליטיקאי ישראלי. לאחר סיום שירותו הצבאי בדרגת תת-אלוף, בתפקיד מתאם פעולות הממשלה בשטחים, נבחר כחבר הכנסת וכיהן בה בשנים 2014-1984.

היה שר במספר ממשלות ישראל ובמגוון תפקידים: שר הבינוי והשיכון, שר התקשורת, שר התשתיות הלאומיות ושר התעשייה, המסחר והתעסוקה.

בשנים 2003-2001 כיהן כשר הביטחון בתקופת האינתיפאדה השנייה ומבצע חומת מגן. בשנים 2002-2001 עמד בראש מפלגת העבודה.

בשנת 2014 היה מועמד המפלגה בבחירות 2014 לנשיאות ישראל, אך פרש כמה ימים לפני הבחירות בעקבות חקירת משטרה, שבסופה הומלץ על העמדתו לדין בעבירות שוחד ומרמה. כאמור הוא נפטר היום ב-28 באוגוסט 2016, בהיותו בן 80.

ביולי 2016 צוטט עורך דינו בדיון בעניינו: "בן אליעזר במצב סופני, הבנאדם גמור, מת, הוא לא יכול לבוא לדיון, הוא עומד למות בימים הקרובים".. בן-אליעזר אכן נפטר מספר שבועות מאוחר יותר ומשפטו לא הגיע לידי הכרעה.

יהי זכרו ברוך

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בקרוב נתניהו מעביר את שרביט השלטון למשיח שנמצא בישראל!!
  בקרוב יתחיל שלטון צדק ליתום, לגר, לאלמנה, לקשיש: המשיח שנמצא בישראל ינהיג את המדינה, ובהמשך את העולם כולו.
  התעוררו! אנו עומדים בפני סדרת ארועים דרמטיים בארץ ובעולם, שיביאו את מלכות הצדק של בורא העולם לעם ישראל ולעולם כולו.
  תתאמצו ותחפשו בגוגל הרצאות וכו' בנושא הזה!!

  אפרת |
  הגב