פואד בן אליעזר הובא למנוחות (וידאו)

בשעה זו נערכת בבית העלמין בחולון הלוויתו של פואד בן אליעזר, מי שכיהן כשר הביטחון ועמד בראשות מפלגת העבודה. הצטרפו לשידור החי. {שידור חי}

בשעה זו נערכת בבית העלמין בחולון  הלוויתו של פואד בן אליעזר, מי שכיהן כשר הביטחון ועמד בראשות מפלגת העבודה.

מאות בני משפחה, חברים ומכרים של בן אליעזר משנותיו הארוכות בצה"ל ובמערכת הפוליטית מלווים אותו בדרכו האחרונה.

נתניהו ספד ל פואד והפליג בשבחיו: "אהבתי את פואד היה בו שילוב של חיוניות, חינניות, ממזריות והרבה פטריוטיות, הייתה בו האמת הרצופה והאמיתית והמתמשכת של ילד יהודי שעלה מעירק, וזכר את המראה הזה של יהודים נתלים מעמודי חשמל, ותרם את שנות שירותו בצה"ל ואח"כ את שנות שרותו בממשלה לביטחון ישראל, לכן אהבתי את פואד".

"אני נושא עמי הרבה זיכרונות ממנו, הם צפים בי היום, כשנפרדים ממנו בהרכנת הראש", הוסיף ראש הממשלה. "בפעם ראשונה ששמעתי עליו, היה שהייתי בסיירת מטכ"ל והוא היה מפקד בצבא. מפקד, לוחם, אני זוכר שדיברו עליו בחיבה והערכה. הבחור הצעיר שעלה מעירק, לקח חלק בששת הימים, ההתשה, יום הכיפורים, ומשם הוא המשיך בדרכו עד למשרת שר הביטחון. דרכו מאופיינת באופנים שונים, אך מתוח קו אחד – דאגה אמיתית לביטחון המדינה, לעתיד המדינה, לאופייה של המדינה".

נתניהו חלק זיכרון אישי מפואד: "כשהוא שירת בממשלתי, הוא ניגש אלי ואמר לי 'אני יודע שאתה נפגש עם נשיא מצרים – קח אותי, אני יכול לעזור לך' -גם מהיכרותו את מובארק וגם את העולם סביבו. והבאתי איתו איתי, מסתבר שהיה טעם רב להגעתו". ראש הממשלה ציין: "אני חייב להגיד שהיה קשה לא לאהוב אותו, הוא ידע לשלב את העממי והגבוה מ'הרבאק' ועד 'חזון אחרית הימים' מעירק ועד מצרים. הוא נע בין העולמות שהרכיבו את חייו, ומעת לעת נותן צ'פחה הגונה. אהבתי את פואד ואני מרשה לעצמי לדבר בשמכם: אהבנו את פואד, הוא יחסר לכם כמשפחה, הוא יחסר למדינת ישראל והוא יחסר גם לי".

בנימין בן אליעזר ז"ל מובא למנוחות

‎Posted by ‎ערוץ 7‎ on‎ יום שלישי 30 אוגוסט 2016

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.