פוגרום או פלישה? חיפה סוערת בעקבות הרס הישיבה

בעוד בחורי הישיבה טוענים כי העירייה ביצעה פוגרום בישיבה החיפאית, בעירייה טוענים כי מדובר בפלישה בלתי חוקית למבנה ציבור (בשכונה) במטרה להפוך את "המכון לחקר תורת הרמב"ם" למבנה למגורים

הבוקר, יום א', התעוררו תושבי חיפה לשמע הבשורה המזעזעת על פוגרום שאירע בחסות העירייה והעומד בראשה בישיבה לצעירים בעיר.

הישיבה לצעירים מצוינים חיפה, הוקמה לפני מספר שנים בנשיאותו של מרן הרב אהרן לייב שטיינמן זצ"ל. לאחרונה פתחה הנהלת הישיבה בתהליך לקבלת מבנה השייך לעמותת חקר הרמבם, לשמחת הנהלת העמותה על מנת להפריח את המקום שידע עד כה פעילות דלה ביותר, אם בכלל. התהליך לווה על ידי עו"ד עמית חדד ממשרד עו"ד ויינרוט שישב עם צוות הישיבה על כל פרט ופרט על מנת לוודאת שיהיה הכל בצורה חוקית ושיעבור בצורה חלקה.

הנהלת הישיבה השקיעה כ- 200,000 ש"ח בשיפוץ המקום והפיכתו לראוי לשימושה של הישיבה המעטירה.

אתמול בערב, התקיים טקס חנוכת הבית וסיום מסכת במקום אחר בעיר כשהיום, יום א' היו אמורים לעבור בצורה רשמית למבנה החדש.
לטענת גורמים בישיבה, יונה יהב ראש עיריית חיפה, שלח את עובדי העייריה להרוס ולשבור בברוטאליות ובאכזריות את כל מה שהשקיעה הנהלת הישיבה בשיפוץ המקום. קירות גבס ומנורות התערבבו עם חפצים אישיים של בחורים. ללא הבחנה השליכו הכל למדחס האשפה. ללא צו שיפוטי ומצפוני הרסה העירייה ובאי כוחה את כל מה שנבנה בעמל רב ובהשקעה כספית גדולה.

לטענת הבחורים, לעסקנים שהגיעו למקום, לא נותר מה לעשות. עובדי העירייה מנעו מהם אף כניסה למקום.

מעיריית חיפה נמסר ל"אקטואליק": בעקבות פניות של תושבי רמת בגין בסוף השבוע, נתגלה כי בוצעה פלישה בלתי חוקית למבנה ציבור (בשכונה) במטרה להפוך את "המכון לחקר תורת הרמב"ם" למבנה למגורים. המבנה האמור אינו מיועד למגורים והוצבו בו מיטות ומזרונים וכן נבנו קירות גבס וכל זאת כאמור ללא היתר. אנשי העירייה פעלו אתמול לאחר צאת השבת בראשות מנכ"ל העירייה למניעת השתלטות זו של הפולשים.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.