פוטין מצפצף על אובמה: הפרלמנט הרוסי יספח את קרים

פוטין מצפצף על ברק אובמה:  לאחר שאובמה קרא לרוסיה לא לספח את חצי האי קרים לשטחה, ראשי הפרלמנט במוסקבה מצפצים על אובמה והודיעו כי ההצבעה שתספח סופית את חצי האי לשטח רוסיה בתוך פרק זמן קצר ביותר.

במשאל העם שנערך אתמול הצביעו כ-95 אחוזים מהמשתתפים בעד התנתקות מאוקראינה והצטרפות לרוסיה.

סגן יו"ר הפרלמנט סרגיי נברוב, אמר  הלילה (ב') כי: "התוצאות של משאל העם הצביעו בבירור על כך שמרבית התושבים בחצי האי רואים את עתידם ברוסיה. ההתייצבות המרשימה בקלפיות מדברת בעד עצמה. האנשים באו להכריע את עתידם מבלי שיקבלו תכתיבים מאיש".

נברוב הוסיף כי: "תושבי קרים רוצים לחיות במדינה בה שולט שלטון החוק, בה מכבדים את זכויות האזרח ויש בה מנהיג חזק שדאג לכך שהרצון של תושבי קרים יכובד".

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שוחח אמש עם נשיא ארה"ב ברק אובמה בטלפון ואמר לו כי משאל העם בקרים עמד "בקנה אחד עם הנורמות של המשפט הבינלאומי".

על פי הודעה שפרסם הקרמלין, בשיחה שקיימו שני המנהיגים, הם הסכימו כי על שתי המדינות להביא למציאת דרכים להשיב את היציבות לאוקראינה. פוטין תקף את השלטון הזמני בקייב שלדברי פוטין הביא להתערבות של רוסיה במתרחש בחצי האי קרים.
בהודעה שפרסם דובר הבית הלבן, ג'יי קרני נמסר כי "משאל העם הוא בניגוד לחוקה של אוקראינה, והקהילה הבינלאומית לא תכיר בתוצאות של משאל עם שמנוהל תחת איומי אלימות והפחדה של התערבות צבאית רוסית שמפרה את החוק הבינלאומי".

 ראש ממשלת קרים, סרגיי אקסיונוב, הודיע כי ממשלתו תגיש בקשה להסתפח לרוסיה.  "הפרלמנט בחצי האי קרים יתכנס מחר לישיבה מיוחדת כדי להכין מסמך בקשת סיפוח רשמי", אמר אקסיונוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.