פוטין זועם על ישראל: "מגנים את התקיפה בסוריה"

דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, ביקר בחריפות (חמישי) את תקפית חיל האוויר בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק: "ישראל ומדינות נוספות צריכות להימנע מצעדים שיגבירו את המתיחות באזור". { מדיני }

ברוסיה לא אהבו את תקיפת ישראל בסוריה: דובר הקרמלין, דמיטרי פסקוב, ביקר בחריפות  (חמישי) את תקיפת חיל האוויר בנמל התעופה הבינלאומי של דמשק: "ישראל ומדינות נוספות צריכות להימנע מצעדים שיגבירו את המתיחות באזור".

בשיחה טלפונית שקיים עם כתבים הוא קרא למדינות האזור לכבד את הריבונות ולא לגרום להסלמה . "לא ניתן להצדיק את הפרת הריבונות", טען. "זה משרת את הטרור, את דאע"ש ואת ג'בהת אל נוסרה". בנוסף, פסקוב הדגיש הבהיר כי הצבא הרוסי נמצא בקשר מתמיד עם הצבא וחיל האוויר הישראלי.רשת "אלמנאר" הלבנונית המזוהה עם ארגון חיזבאללה ייחסה את התקיפה לחיל האוויר הישראלי. לפי הדיווח, לא היו נפגעים ומרבית הנזק נגרם למאגרי דלק ולמחסן תחמושת שנועד לשמש את כוחות הקואליציה של הנשיא אסד וככל הנראה את חיזבאללה.

בסוריה אישרו את דבר התקיפה. "באחד המוצבים הצבאיים הממוקם מדרום-מערב לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק אירעה לפנות בוקר תוקפנות ישראלית", אמר מקור צבאי במשטר אסד לסוכנות הידיעות הסורית סאנא.

"התקיפה בוצעה באמצעות מספר טילים ששוגרו מתוך האדמות הכבושות", טען מקור צבאי בדמשק. "כתוצאה מכך אירעו במקום מספר פיצוצים והתקלחה אש. נגרמו נזקים חומריים. זהו ניסיון נואש להעלות את מורל ארגוני הטרור הקורסים תחת מתקפותינו והוא לא יניא אותנו מהמשך המלחמה בהם והבסתם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.