פוטין מאיים: "יהיו השלכות חמורות" (וידאו)

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס במסיבת עיתונאים להפלת המטוס הרוסי על ידי טורקיה ואמר כי הדבר משול לדקירת סכין בגב. "המטוסים הרוסיים לא מאיימים על טורקיה", צפו בתיעוד: מטווח ירי על המטוס הרוסי. {הפלת המטוס הרוסי}

 

 

שעות ספורות לאחר התקרית, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס במסיבת עיתונאים להפלת המטוס הרוסי על ידי טורקיה ואמר כי הדבר מהווה דקירת סכין בגב. "המטוסים הרוסיים לא מאיימים על טורקיה", הבהיר פוטין וציין: "יהיו השלכות חמורות ליחסי רוסיה-טורקיה בעקבות הפלת המטוס".

על התקרית אמר פוטין "ננתח את כל מה שקרה. לאירועים הטרגיים של היום יהיו השלכות חמורות על היחסים הרוסיים-טורקיים", הזהיר  פוטין ששוהה בעיר הנופש סוצ'י.

 

במקביל, בטורקיה לא יודעים כיצד לצאת מהסבך הדיפלומטי, אנקרה מפרסמת היום (שלישי) תמונת מכ"ם בו תועד נתיב הטיסה של המטוס הרוסי בעת שפלש לטענתם למרחב האווירי של טורקיה מבלי שנענה לאזהרות.

הטורקים והרוסים פתחו במלחמת גרסאות, כל אחד מהצדדים מנסה לספק הוכחה לטענותיו. על פי תמונת המכ"ם שהוציאו הטורקים, המטוס מדגם סוחוי SU-24 חג בשמיי סוריה למשך זמן מה. מסיבת שטרם התבררו המטוס חצה את השטח האווירי של האווירי של טורקיה, לאחר שלטענת הטורקים הוא לנשמע להפצרות רשויות התעופה במדינה, המטוס נורה והוא התרסק בשטח סוריה.

בנוסף , כלי התקשורת בסוריה מפרסמים דיווחים רבים על גורלם של טייסי המטוס. בסרטון שמפרסמת האופוזיציה הסורית נטען שאחד הטייסים נמצא מת בשטח שליטה של האופזיציה, ואחד שבוי בשטח סוריה.

בתיעוד מתקיפים  המורדים את הצנחנים הסורים למרות   שעל פי אמנת ג'נבה אסור לירות על צנחן בעודו באויר .. לא נראה שזה מעניין אותם

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.