"פוליטיקאים יקרים, הבחירות נגמרו" / שניאור ג'רופי

"פוליטיקאים יקרים, נגמרו הבחירות, אל תתבלבלו בין תחפושת להיימישער תלבושת" שניאור ג'רופי, מזכיר לכולם כי הבחירות מאחורינו ושואל את ח"כ גפני: "האם ביתר, תל ציון וקריית ספר הם לא התנחלויות"?!

מיד לאחר הבחירות הזדעקה הארץ מקמפיין ה"לא לתת". מסתבר שכמה אנשי שמאל שלא אהבו את תוצאות הבחירות ואת זה שאנשי הפריפריה בחרו באופן גורף בנתניהו ובליכוד, החליטו להריץ קמפיין שקרא לא לתרום לנזקקי הימין, תושבי הפריפריה, לכאורה מעשה מטופש, נמוך ומרושע מאין כמוהו.

יו"ר סיעת יהדות התורה חבר הכנסת משה גפני דורש את יו"ר ועדת הכספים וכנראה גם יקבל אותו, נו שוין, עד כאן הכל בסדר, אלא שאז הגיע הדובדבן שבקצפת: הוא הצהיר שלא תהיה בוועדה העדפה להתנחלויות.

את האמת שברגע הראשון אפשר להבין אותו, אולי לא להסכים, אבל בהחלט אפשר להבין אותו.

הרי מיד אחרי הבחירות הקודמות בנט ולפיד יצאו בקול רעש גדול בברית האחים הידועה לשמצה, ברית שהותירה את החרדים מחוץ לממשלה, ובכך הפכה להיות הממשלה הגרועה ביותר לעולם התורה כפי שנהוג לומר, והנה הגיע יום הדין, החרדים בפנים, לפיד בחוץ, בנט חלש מכדי לשמור על האינטרסים שלו ומי נשאר לשלם את החשבון: כמובן, המתנחלים.

במילים אחרות גפני אומר:"לא לתת"! הצבעתם למפלגה הנכונה או ליתר דיוק החרמתם מפלגה מסוימת ? תשלמו!

נכון, בציבור החרדי לא יצאו בקמפיין ציבורי כמו שראינו בשמאל אבל בדברים שאמר גפני היה בהחלט אותו מטבע לשון, לא פלא שמיד אחריו שמענו את אותו עורך עיתון מרכזי בציבור החרדי שקרא "לא לסייע למי שלא הצביע למפלגה הנכונה".

הזו דרכה של תורה? על "לא תיקום ולא תיטור" לא שמעו שם? שם לא גרים יהודים יראי שמים? שלא לדבר על ישיבות תלמודי תורה ומוסדות צדקה וחסד רבים. ובכלל מעניין אותי באמת לדעת, מר גפני, ביתר, תל ציון וקריית ספר הם לא התנחלויות?!

– מסופר על חסיד אחד שהיה סוחר גדול ועשיר מאוד, לרגל עסקיו היה יוצא ובא בבתי עשירים ואנשי אצולה, מכיוון שכך החזיק בביתו שני סטים של בגדים שונים בתכלית. סט האחד- בגדים מודרני אותו לבש כשיצא לפגישות עסקים וסט השני- בגדיו החסידיים המסורתיים, חולצה לבנה, כובע וחליפה, איתם הסתובב בביתו ובחצר הקהילה כיאה לאברך חסידי.

יום אחד נודע הדבר לאחד מחברי הקהילה, מזועזע ונסער הוא פנה לרבו וגילה את אוזנו על מעלליו ו"צביעותו" של אותו חסיד: "ישמע נא רבינו, פלוני מיודעינו אינו אלא רמאי ושחקן, לכאן הוא מגיע כשהוא לבוש ב"תחפושת" של בגדי חסידים, אך לאמיתו של דבר, פשט הוא מעליו כל צורה חסידית ועטה עליו את הלבוש המודרני ובגדי הפוחזים". שמע זאת הרב, חייך ואמר: "צודק הנך, אכן שחקן הוא אותו חסיד, שחקן גדול, אך את התחפושת הוא לובש כשיוצא לעסקיו, כאן הוא לובש את בגדיו האמיתיים…"

פוליטיקאים יקרים, נגמרו הבחירות, אל תתבלבלו בין תחפושת להיימישער תלבושת!

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.