פוליטיקאים, יש ללב שלי מה לומר לכם / מנדי כהן

"מיסודותיה של חב"ד הוא 'מוח שליט על הלב', ולכן, את הרגש הפרטי אצניע כעת, ולצערי, אאלץ לסתום את האף ולהצביע לאחת משלושת המפלגות החרדיות ביותר – כהוראת הרבי". מנדי כהן פונה אל הלב

האזנתי גם אני- כמו רבים מחבריי- חסידי חב"ד, להקלטה בה נשמע הרב מזוז תוקף בחריפות כמה ממנהגי חסידי חב"ד בהוראת רבותינו הקדושים.

תחושותיי היו מעורבות. מחד, הרגש שלי איים להתפרץ, סך הכל הוא תבע את עלבונו, לא נעים בכלל לשמוע שהנך 'רשע ארור' או 'מטורף משוגע', טבעי בהחלט, לא?
אך מאידך, המוח המיושב הבהיר לי את הפרט המצער, שאכן, זוהי הסחורה בשוק, ולכל אחת משלושת המפלגות הנלחמות על קולותיהם של חסידי חב"ד, ישנם מנהיגים גדולים, שדברו סרה לא פעם, ברבי, בתורתו ובחסידי חב"ד ההולכים בדרכו, זהו המצב לצערנו, ואותו כנראה, לעולם לא נוכל לתקן.

זמן קצר לאחר מכן, פתחתי אתר חרדי ושם קראתי את טורו של נפתלי בנט, הסתקרנתי לראות מה יש לאח לומר. וואי, לזאת לא ציפיתי, נפתלי בנט מצהיר: 'אני חב לחב"ד הכרת הטוב, הם החזירו אותי בתשובה', 'אני אוהב את חב"ד אהבת נפש', 'חב"ד שינתה את חיי ואת חיי משפחתי'. תגובות הגולשים כמובן, לא איחרו לבוא: 'צבוע ושקרן', 'לא קונים את הגיבובים שלו', 'קשקשן אתה עושה הכל בשביל קולות', וכו' וכו'.

אבל אצלי דווקא, הצליח בנט לשפר את מצב הרוח פלאים, אני לא איש של תגובות, קצת אוהב לקרוא אותם, לא יותר, אך הפעם הייתי חייב, כתבתי לבנט: 'נפתלי, תודה רבה'.

נכון, מיסודותיה של חב"ד הוא 'מוח שליט על הלב', ולכן, את הרגש הפרטי אצניע כעת, ולצערי, אאלץ לסתום את האף ולהצביע לאחת משלושת המפלגות החרדיות ביותר – כהוראת הרבי.

אבל בינינו, בשביל הטעם הטוב, אי אפשר איזו מילה טובה? גם כשרצים ורוצים לנצח, תחשבו על הלב של האנשים, על הרגש שלהם והאם זה יפגע בהם.

תגידו מילה טובה, לפעמים. מדיי פעם ואפילו רק אחת, קטנה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.