פוליטיקה חדשה? הצחקתם את שרת הבריאות

פוליטיקה חדשה??? או פוליטיקה סופר ישנה???

שרת הבריאות יעל גרמן (יש עתיד), מינתה לתפקיד היועצת האישית שלה את בת זוגו של ח"כ עופר שלח (יש עתיד), שגם הוא כידוע חבר באותה מפלגה. כך מפרסם היום אתר גלובס.

מפלגתו של שר האוצר, יאיר לפיד  (יש עתיד), חרטה על דגלה את "הפוליטיקה החדשה", כמי שמייצגת באופן אותנטי את הציבור ללא השפעה של קבוצות לחץ ומקורבים לצלחת.

אולם, מסתבר שגם בפוליטיקה החדשה לא מזיק להיות מקורב למישהו, גם בלי פריימריז או חברי מרכז: ל"גלובס" נודע, כי חברת מפלגתו של לפיד, שרת הבריאות יעל גרמן, מינתה לתפקיד היועצת האישית שלה את בת זוגו של ח"כ עופר שלח, שגם הוא כידוע חבר באותה מפלגה, מדובר בעו"ד אורית בוצר ששימשה עד היום כיועצת זוגית ומגשרת בענייני משפחה.

פנינה שליו, הדוברת של השרה גרמן,מסרה ל"גלובס" כי בין גרמן לבוצר לא הייתה היכרות מוקדמת "היא אכן הומלצה לה על ידי בן זוגה (עופר שלח), והיא ראיינה אותה לתפקיד כפי שראיינה רבים אחרים. היא הייתה מאוד התרשמה מהחריפות, מהאינטליגנציה ומהדעות הפוליטיות שלה".

על פי תקנות שירות המדינה (תקשי"ר), שרים רשאים למנות בעלי תפקיד למשרות אמון ללא צורך במכרז, אולם עליהם לעמוד בקריטריונים מסוימים, בין היתר, קיים איסור העסקה של קרובי משפחה ואיסור במקרה של ניגוד עניינים הקשור לתחומי הטיפול במשרד. מינויה של בוצר אינו פסול על פי הקריטריונים האלה, וכך הובהר ל"גלובס" גם על ידי נציבות שירות המדינה, אולם גורמים במערכת הציבורית הרימו גבה לאור העובדה שגרמן מינתה מכל המועמדים האפשריים דווקא את בת זוגו של חבר מפלגתה, וזאת אף שכלל לא הכירה אותה עד שהגיעה המלצתו של שלח.

ח"כ עופר שלח מסר בתגובה:

"יעל גרמן הכירה את אורית בוצר כתוצאה מההיכרות שלה איתי. אורית היא אובר קווליפייד, ויש לה ידע משפטי וניסיון של 20 שנים לתפקיד. והיא הרוויחה קודם לא פחות ואולי יותר. אני חושב שכשאתה מסתכל על מינויים של יועצים כאלה אתה רואה שלזכות באישה בגילה ועם ניסיונה ותבונתה זה נכס. ההחלטה הייתה של יעל, אני לא ביקשתי ממנה, היא הכירה את אורית והבינה שהיא מעוניינת לעשות שינוי בתפקיד. לא איזה ג'וב שסודר פה לחברה שלי".

יו"ר יש עתיד, השר יאיר לפיד, בחר שלא להגיב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.