פולין: הפרלמנט אוסר שחיטה יהודית: הקהילה היהודית: "החלטה אנטישמית"

 זעם בקהילה היהודית בפולין: הפרלמנט הפולני דחה אתמול (שישי) הצעת חוק לאפשר למשחטות לייצר בשר כשר,  המחוקקים טענו כי השחיטה הכשרה אכזרית לבעלי החיים.

"פופוליזם, דעות קדומות ואינטרסים פוליטיים ניצחו", אמר פיוטר קדלצ'יק, יו"ר איגוד הקהילות היהודיות בפולין. "זה נראה כאילו עשינו סיבוב שלם ואנו חוזרים למה שקרה בפולין ובגרמניה בשנות השלושים".

"הקהילות היהודיות ברחבי אירופה יהיו במצוקה גדולה בשל החלטת הפרלמנט הפולני לא להגן על חוקי הדת של אזרחים יהודים ומוסלמים", אמר הרב פנחס גולדשמידט, ראש ועידת רבני אירופה. בנוסף, קבוצות תעשיינים טוענות כי החרמת השחיטות היהודיות והמוסלמיות תעצור את ייצוא הבשר לישראל ולמזרח התיכון. "אפילו אם מדברים על הפסד משמעותי – ואנו לא – אין זכות להתאכזרות לבעלי חיים בשם הכסף", אמר אנדז'יי רוזנק, מנהיג תנועת השמאל "פליקוט".

בקהילות היהודיות בעולם הגיבו בהשתאות לסוגיה. "אנו קוראים למחוקקים בפולין ולרשויות המשפט להכיר בחוק את זכות הקהילה היהודית להכין בשר כשר לפי המסורת היהודית", מסר דיויד האריס, ראש הוועד היהודי-אמריקני. "זה יהיה הרבה מעבר למזעזע אם פולין הדמוקרטית תמנע שחיטה כשרה, שמהווה חלק בלתי נפרד מחיי הקהילה היהודית במדינה", הוסיף.

צילום: פלאש 90

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.