פולין: נמצאה רכבת האוצר הנאצית (וידאו)

האגדה הפכה למציאות: שר התרבות הפולני אישר "בוודאות של 99%" שנמצאה הרכבת האבודה בקטע מסילה נידח בדרום מערב המדינה

הרשויות בפולין מאשרות: "רכבת האוצר הנאצית" – רכבת שעל פי אגדה אורבנית נפוצה הוברחה על ידי הצבא הגרמני בסוף מלחמת העולם השנייה נמצאה.

(באדיבות רשת)

הרשויות בפולין  כינסו מסיבת עיתונאים מיוחדת בוורשה, שם אמר שר התרבות הפולני פיוטר זוקובסקי כי הרשויות במדינה "בטוחות ב-99%" שהרכבת אכן קיימת ושמיקומה המדויק נחשף באמצעות תצלומי מכ"ם חודר קרקע שנחשפו בפני הממשל בפולין

זוקובסקי סיפר  כי מה שהוביל למציאת הרכבת לאחר 70 שנה הוא וידוי על ערש דווי, ככל הנראה מפי קצין SS או אזרח פולני שלקחו חלק בהסתרתה. לדבריו, הרכבת שאורכה 100 מטרים נמצאה בקטע מסילה נסתר בין ורוצלאב והעיר ולבז'יך בדרום מערב פולין.

 

הרשויות עדיין לא יודעות במדויק מה נמצא בתוך הרכבת, אך בכיר פולני אומר "ככל הנראה נושאת ציוד צבאי, מסמכים וייתכן שגם זהב, תכשיטים וחפצי אמנות". הוא הדגיש כי השלל יוחזר לבעלים החוקיים אם אלה יימצאו ואמר כי מדובר בממצא "חסר תקדים".

 

"באותה תקופה נעשה שימוש ברכבות משוריינות כדי לשאת חפצים יקרי ערך מאוד והעובדה שמדובר ברכבת משוריינת היא רמז גדול", אמר

 

בפולין נפוצה אגדה כי הרכבת הוברחה בעקבות התקדמות הצבא האדום לקראת סוף מלחמת העולם השנייה.הרכבת נכנסה למנהרה מתחת לטירה באזור ולבז'יך ומעולם לא יצאה. פתח הכניסה למנהרה שנחצבה בהר פוצץ וכך אבד מיקומה של הרכבת במשך 70 שנה.

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.