"פולסא דנורא" של זקני 'העדה' (וידאו) (גלריה)

מפלס האיומים נגד "חופרי הקברים" ב'גולובנציץ' עלה: זקני 'העדה החרדית' יצאו למעמד 'פולסא דנורא' נגד החופרים. חייל חרדי שעבר במקום הותקף מילולית. צלם פלאש 90 תיעד.

מפלס האיומים עולה מדרגה: ל'קוקר נודע כי בעקבות המשך העבודות במתחם 'גולובנציץ' בבית שמש, שם לטענת גורמים ב'עדה החרדית' יש עצמות אדם, החליטו גורמים קיצוניים ב'עדה החרדית' לקיים טקס פולסא דנורא נגד כל הקשורים באופן כזה או אחר לחפירות במתחם.

פולסא דנורא הוא טקס קללה קבלי מודרני, בו נושאים המשתתפים תפילה למותו המהיר של המקולל, בדרך טבעית או בכל אופן אחר. לקללה מספר נוסחים המבוססים באופן חופשי על מספר פסוקים בספר הזוהר. טקס הקללה, שחייב להתנהל בנוכחות עשרה אנשים, עלה לכותרות לאחר שבוצע נגד יצחק רבין, לפני הירצחו, וגם נגד אריאל שרון, לפני תוכנית ההתנתקות.

אך מלבד הטקס שעבר יחסית ללא אירועים חריגים אירעה תקיפה מילולית מבישה נגד חייל חרדי שעבר במקום. החייל הותקף מילולית בידי עשרות המפגינים במקום, לאחר מכן הוא נמלט למבנה מרוחק.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין מושג חייל חרדי …..וכל הכבוד לאותם החרדים לדבר ה׳ ,אשר הרחיקו וביזו את אותו מסית ומדיח אשר מעיז להסתובב בבגדיו המסומנים בתוככי השכונה החרדית ללא בושה….וזה קידוש השם האמתי כאשר מרחיקים את אותם בעלי עבירה מקירבנו…גם אם זה לא מוצא חן בעיני החילונים למחצה לשליש ולרביע

    חרדי אמיתי |
    הגב