פונוביז' • מאות בחורים במכתב למשטרה: "איננו חפצים הנזרקים ממקומם"

המלחמה בגבעה: בעקבות ההסדר הזמני בהיכל הישיבה שיגרו מאות בחורים מכתב זועם לממ"ר מרכז של המשטרה. המכתב המלא – בפנים

מאות בחורים מישיבת פוניבז' חתמו על מכתב הפונה לשמעון לביא ממ"ר דן במשטרת ישראל בקריאה להשיבם למקומותיהם בתפילת מעריב בישיבה.

במכתב כותבים הבחורים: "אנו הח"מ מתפללים בישיבת פוניבז' הוקמנו מהמקומות שלנו הקבועים מזה שנים – חלקנו שנים רבות – בהוראת המשטרה הודיעו לנו כי נאסר עלינו לשבת במקומותינו ואנו יומיים ללא מקום ישיבה בתפילה בישיבה.

אנו הח"מ אנשים ולא חפצים הנזרקים ממקומם, איש לא מוסמך לעשות הסדר ואף לא זמני ביותר שתוצאותיו להשאיר אותנו הח"מ ללא מקום!!! תן לנו לשבת במקומות שלנו. למה אנו הח"מ לא נוכל להתפלל בישיבה???

בכבוד ובברכה ובתפילה שיעלה בידו להחזיר את המצב לקדמותו."

למכתב צורפו כ200 חתימות של בחורים כשכל אחד מציין את מקומו הקבוע בתפילות בישיבה מזה שנים רבות.

המכתב נשלח לאור ההסדר הזמני אותו ביקש הממ"ר לקיים בישיבה בעקבות האירועים האלימים שהתרחשו בה בשבועות האחרונים. ע"פ ההסדר יחולקו המקומות בבית המדרש באופן אחר מזה שהיה נהוג עד כה, מה שיגרום למאות מהבחורים לאבד את מקומותיהם.

גורמים בישיבה מציינים כי "לא יתכן שמאות בחורים שבמשך שנים התפללו בהיכל הישיבה במקומות הקבועים בשלום ובשלווה יאלצו להפסיק את קביעותם ולהפסיד את מקומם בגלל האלימות. כמובן שכולנו מבקשים להתפלל בשקט ובשלום בהיכל הישיבה וחלילה לא להיות חלק מהאלימות הנוראה, אך לא יתכן שבשל כך נאבד את זכויותינו".

unnamed

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. גזלנים!!!!!במשך 15שנה ישבתם על מקומות שלא שלכם עפ״י פסק דין – ובררות לאחר קנין,תפילותכם בודאי לא התקבלו בשמים .עכשיו תגידו תודה שבנתים השאירו לכם חצי בהמ״ד. כי מגיע לצד הנגזל החזר של 15 שנה על כל הבהמ״ד…חדרי השיעורים….וכספים שגזלתם….

  דורש צדק |
  הגב
 2. זה לא ישיבה בכלל, זה בסה"כ מכללה אקדמאית. (ולכך הם לא מתפללים שם בשבתות וימים נוראים אלא רק המחבלים) וכפי שפסק מרן הגרי"ש אלישיב שאסור לשלוח בחורים ללמוד שם אלא רק אצל הרב מרקוביץ.

  יעקב |
  הגב
 3. שימו לב מי מנציח את המחלוקת
  אחרי שהפסידו לשיטתם בפסק של הרב אלישיב זצ"ל ,שמו פס והמשיכו בהשתוללות, אחרי שהפסידו בביהמ"ש שמו פס והמשיכו במאבקם.
  גם אחרי ההסדר של מפקד המחוז הם ממשיכים בניסיונות השינאה האלימות והנצחת המחלוקת ,
  אלו ישיבת השונאים של הרב אידלשטיין………….

  יצחק |
  הגב