פוניבז' ו'קול תורה' הניפו 'דגל ישראל'

יום העצמאות: ישיבות רבות בציבור החרדי, מביעות הזדהות עם המדינה ותולים את דגל ישראל ביניהם: פוניבז', קול תורה, ועוד. מול ישיבת פוניבז' בבני ברק, יפגינו עשרות מחסידי סאטמר ויציתו דגלי ישראל.

מאז הקמת מדינת ישראל תולים דגל ישראל בראש בניין הישיבה ביום העצמאות. נוהג זה, החריג לעולם החרדי שאינו מציין את יום העצמאות, הוא בעקבות הוראתו של מייסד הישיבה, הגאון רבי יוסף שלמה כהנמן, והוא נשמר גם כיום, חרף התנגדויות פנימיות במהלך השנים.

כאמור, מקורו של הנוהל בהצבת דגל ישראל מעל ישיבת פוניבז' בהנחייתו הישירה של ראש הישיבה המיתולוגי של הישיבה, הרב יוסף שלמה כהנמן זצ"ל, שהורה לתלות את הדגל ביום העצמאות מעל בניין הישיבה.

צילום: פלאש 90
צילום: פלאש 90

מאז ועד הלום, מידי יום העצמאות הדגל מתנוסס מעל הבניין החל מהשעה 08:00 בבוקר ועד לשעה 16:00 אחר-הצהריים.

יש לציין כי ישיבת פוניבז' אינה המוסד החרדי היחיד המציב דגל ישראל ביום העצמאות בחזית הבניין. בחלק ממוסדות גור בארץ מציבים ביום העצמאות דגל מעל גג המוסד החינוכי, בישיבת בית מתתיהו, ישיבת קול תורה ואף במוסדות חב"ד רבים ברחבי הארץ.

כמדי שנה כצעד מחאה, ודווקא בזמן שבישראל חוגגים את יום העצמאות, עשרות חסידי סאטמר צפויים להגיע להפגין אל מול ישיבת פוניבז' ולהצית את דגלי ישראל. החסידים יניפו שלטים שבהם כתוב "העם היהודי מתאבל על 67 שנות קיומה של המדינה הציונית שעצם קיומה היא מרידה נוראה בה' ובתורתו".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שטויות במיץ עגבניות , הסיבה היא רק כדי לא להסתבך עם החוק ! ולא מסיבת הזדהות ! מוטי הכתב, נא לא לפרסם שקר

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב