"ברוכה את בצאתך" פוסטר המחאה שיתנוסס בסוכת הנשים

בפוסטר בולטות דמויות חידתיות שנעלמו מההיסטוריה כמו הרבנית אוסנת בראזני ששימשה כראשת ישיבה, והבתולה מלודמיר שהיתה ראש חצר חסידית. לידן נמצאות דמויות מוכרות כמו דונה גרציה, שרה שנירר ודמויות מהדור האחרון, הרבנית מחב"ד, הרבנית מרגלית יוסף, ןהרבנית בת שבע קנייבסקי,

 

לא רק רבנים: בכנס נשים חרדיות שנערך לפני ראש השנה חולק פוסטר שבו מתנוססות הדמויות הנשיות שעיצבו את היהדות החרדית במאה החולפת .

את הכנס ארגנה תנועת הנשים "נבחרות בוחרות" שהציבה לה למטרה לעודד נשים חרדיות לעבוד בעמדות מפתח ובהנהגה הפוליטית, צעדי המשך לקמפיין המחאה הזכור "לא נבחרות לא בוחרות".

אסתי שושן שעומדת בראש התנועה מסבירה בשיחה לקוקר מה עומד מאחורי הפוסטר החדש,  "דווקא על רקע תופעות המחיקה של נשים והדרתן ממרחבים ציבוריים וממוקדי קבלת החלטות, החלטנו להביא לקדמת הבמה נשים גדולות מכל הדורות, מכל תפוצות ישראל בתור מודל לחיקוי ולגאווה המוצב בסוכה ומאפשר לכל בת ואישה להתחבר".

בפוסטר בולטות דמויות חידתיות שנעלמו מההיסטוריה כמו הרבנית אוסנת בראזני ששימשה כראשת ישיבה, והבתולה מלודמיר שהיתה ראש חצר חסידית. לידן נמצאות דמויות מוכרות כמו דונה גרציה, שרה שנירר ודמויות מהדור האחרון, הרבנית מחב"ד, הרבנית מרגלית יוסף, ןהרבנית בת שבע קנייבסקי, שאף כי נתפרסמו בעקבות בעליהן, הפכו לסמל ולדוגמא ובנות וארגונים ומוסדות נושאים את שמן.

מי שאיירה את הפוסטר המדובר היא דבי גרובייס קשמככר שעובדת בתחום האיור.

בתכניתו האחרונה של לונדון – קרישנבוים שוחחו על הפוסטר המדובר, כאשר בצאתו מהאולפן הוא ביקש משושן את הפוסטר והבטיח לתלות אותו בסוכתו, למחרת בבוקר הוא נפטר,  וכל השאר היסטוריה.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. באמת שרבניות מיוחדות מאוד עוזרות, לי למשל מאוד עזרה הצדיקה הרבנית יפה כהן המברכת המפורסמת מבני ברק, לכן אני ממש מזדהה עם הפוסטר הזה של הרבנית הצדיקות

  ציפי |
  הגב
 2. מבלי להביע עמדה לגבי המדובר, ברצוני להביא לידיעתכם שיש לכם טעות מאוד גדולה בקשר לרבנית חי'ה מושקא שניאורסון ע"ה.
  היא כל כך נחבאה אל הכלים ולא רצתה להתפרסם בשום אופן, עד שהיום כאשר מוצאים תמונה שלה זו חדשה מרעישה בחוגי חב"ד-ליובאוויטש…
  כך שכלל לא מוכן לי, למה ומדוע הכנסתם אותה ברשימה הזו…

  יעקב |
  הגב