פוסט שהעלה הרב קוואס בפייסבוק : "הבעל מייצג את הקב"ה" עורר סערה

וכך כתב הרב אבנר קוואס שהוא מבכירי המרצים כיום בארגון הידברות ובכלל, הרב קוואס התייחס לכך שצריכים לכבד את הבעל מאוד וכי האשה צריכה לדעת כי הוא מייצג את השם יתברך,: "גברת יקרה, זכרי שבעלך מייצג את הקדוש ברוך הוא, תני לו את הכבוד המגיע לו! בדרך כלל, כשהוא חוזר בערב, את כבר סיימת את היום, ואת עייפה ומותשת. הוא דופק בדלת, פותח ואומר: 'שלוֹם', והוא שומע: לוֹם, לוֹם, לוֹם… אין קול ואין עונה, אין מי שיקבל את פניו".

כצפוי הפוסט עורר תגובות נזעמות בכל רחבי הרשת, גולשת בשם רות חן כתבה כי זה לא ראוי להיאמר, או שהיה לכתוב זאת גם כלפי האשה, "באותה נשימה אפשר גם להגיד גבר יקר,זכור שאשתך מייצגת את הקדוש ברוך הוא..תן לה את הכבוד הראוי לה..כבוד הרב זוהי פעם ראשונה שאני מגיבה על סטטוס שכזה, אף אחד לא מייצג את הקב״ה הוא גדול בעוצמתו, הגבר הוא לא המלך, הקב״ה הוא המלך", חן הוסיפה: כי "ההשוואה כאן ממש גרמה לי להלם, וחבל מאוד, מה גם שבדת לאישה יש מקום גבוה יותר מהגבר, אני דיי המומה".

לעומת זאת אופירה יעקב שהוא מקשיבה קבוע לדברי הרב אומרת ל"קוקר": "אני לא מבינה על מה כל הזעם, הרב בסה"כ רצה שנדע לכבד את הבעל כמו שצריך, מה קרה, הוא לא הגזים בדבריו והוא לא השוה את הבעל להשם יתברך, אני לא מבינה על מה כל הסער". אמרה.

הציטוט המלא מדברי הרב קוואס – קראו ותחוו דעתכם:

קוואס 1

צילום תמונה וציטוט מתוך עמוד הפייסבוק

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. החילונים הם עמי הארץ
  הרב הרוש אומר בדרשותיו ובספריו שהאשה היא הבת קול של השכינה היא כמו טייפ שמנגן הקב"ה מפעיל הכפתור
  אשתך צועקת עליך מבקרת אותך זה לא היא אלא השכינה מדברת מגרונה
  ועוד דברים כאלה הם לא חדשים הרב קוואס אומר אותם שנים
  אם היו שומעים לדבריו לא היה גרושים בכלל

  יועץ נישואין |
  הגב