אחרי שנה וחצי: פוענח רצח שליח הפיצה בנשר

הותר לפרסום: משטרת ישראל פענחה את תיק הרצח של דניאל חייקין ז"ל בנשר וכנגד 6 חשודים יוגש היום כתב אישום חמור

הותר לפרסום: משטרת ישראל פענחה את תיק הרצח של דניאל חייקין ז"ל בנשר וכנגד 6 חשודים יוגש היום כתב אישום חמור

משטרת ישראל הסירה הבוקר (16.2.18) בתום חקירה סמויה, את צו איסור הפרסום בחקירת הרצח של דניאל חייקין ז"ל בנשר, באופן המאפשר לפרסם, כי יחידה מרכזית במשטרה, הצליחה לחשוף ולעצור 6 מעורבים בתיק הרצח ובראשם חבר ארגון פשיעה, תוך גיבוש תשתית ראייתית המאפשרת הגשת כתב אישום חמור נגדם, לרבות תכנון, ביצוע וסיוע לאחר מעשה .

מדובר בחקירה סמויה ומסועפת שניהלה היחידה המרכזית במחוז חוף של משטרת ישראל במהלך השנה וחצי האחרונות, תוך שילוב ומיצוי כלל האמצעים והיכולות – במישור המודיעיני, החקירתי והפורנזי, עד מעצרם של 6 חשודים תושבי הצפון, במעורבות ברצח.

השישה נעצרו לפני כחודשיים ומעצרם הוארך מעת לעת בבית המשפט בחיפה, בהתאם להתפתחות החקירה והראיות שנאספו נגדם, עד לגיבוש כתב אישום חמור, שיוגש היום בבימ"ש המחוזי בחיפה ע"י פרקליטות המחוז.

מהחקירה עולה, כי בתאריך 1.8.16 סמוך לשעה 23:00 נכנסו לפיצרייה בעיר נשר, 2 חשודים כשפניהם מוסתרות (רעולי פנים) ובאיומי אקדח שדדו אלפי שקלים מבעל המקום, כאשר בעת יציאתם מבית העסק ניסו לגנוב קטנוע שחנה בפתח במטרה להימלט עמו מהמקום. המנוח – דניאל חייקין ז"ל ניסה למנוע את גניבת הקטנוע ולאחר מאבק נורה על ידם למוות, ואלה נמלטו רגלית מהמקום

כאמור, בתום חקירה סמויה ואינטנסיבית שניהלה היחידה המרכזית, תוך בחינה עיקשת כל העת אחר כיווני חקירה חדשים ומיצוי יכולות טכנולוגיות שונות, הצליחה לחשוף את זהותם של שישה חשודים (בינהם 1 קטין), המעורבים בתיק במגוון חשדות ומעצרם הוארך בהתאם לראיות.

בנוסף, במשטרה חקרו את נסיבות הרצח כחלק ממכלול עבירות אחרות שקדמו לכך עפ"י החשד מצד המעורבים ושולחיהם, קרי – חשד שהשוד היה חלק מתהליך ניסיון סחיטת דמי חסות בידי עבריינים והיה אמור להמחיש לבעל העסק את "הצורך בשמירה" ,לבל יקרו אירועי שוד בעתיד , אולם האירוע הסתיים לצערנו באופן טראגי.

במשטרה מדגישים, כי אנו נמשיך ונפעל ביתר שאת ובמלוא החומרה כנגד ניסיונות של גורמי פשיעה לפגוע בביטחון הציבור ולצד אכיפה קלאסית נמשיך ונפעיל גם יכולות תקיפה כלכליות נגדם, במטרה לפגוע ולנתק את צינור החמצן הכלכלי של אותם ארגונים וכנופיות עד קריסתם, ובכלל זה אכיפה ממוקדת כנגד מחוללי פשיעה נוספים , בהם – ניהול בתי בושת, הימורים, סחר בסמים וכן סחיטת דמי חסות .

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.