פוקס ניוז נגד נתניהו: "הנאום בקונגרס – אקט שערורייתי"

גם רשת "פוקס ניוז" המזוהה עם המפלגה הרפובליקנית ונחשבת לתומכת בישראל, מבקרת בחריפות את הנאום הצפוי של ראש הממשלה בפני הקונגרס, שבועיים לפני הבחירות בישראל: "נתניהו מגיע לפה, מתעלם מהנשיא ומתגנב לקונגרס", אמר הפרשן הבכיר ברשת. בסביבת רה"מ הודפים את הביקורת: "הקונגרס יכול להשפיע על הסכם עם איראן"

המחאה נגד נאום רה"מ בקונגרס שבועיים לפני הבחירות בישראל צוברת תאוצה גם בארצות הברית: לאחר הביקורת הצפויה מצד סביבת אובמה ועיתון ה'ניו יורק טיימס'
החלה להישמע ביקורת גם מכיוונים מפתיעים יותר דוגמת גורמים במפלגה הרפובליקנית ומגישים בכירים ברשת 'פוקס ניוז' השמרנית.

כך למשל במהלך שיחה בין כריס וואלאס, מנחה תוכנית ראיונות פופולרית, לבין פרד סמית' – אחד מבכירי הפרשנים ברשת 'פוקס', הסכימו השנים כי ."נתניהו ביצע מהלך מתריס נגד ברק אובמה, ומדובר באסטרטגיה מסוכנת עבורו".

בתחילת השיחה ביניהם צוטט שגריר ארה"ב לשעבר בישראל, מרטין אינדיק שאמר: "נתניהו משתמש בקונגרס הרפובליקני לפוטו-אופ לקמפיין הבחירות שלו, והרפובליקנים משתמשים בביבי לקמפיין שלהם נגד אובמה. למרבה הצער היחסים עם ארצות הברית יקבלו את המכה".

בתגובה אמר סמית': "בשביל נתניהו לעשות משהו שנראה כאקט כל כך מכוון, מעורר סלידה ושערורייתי נגד אובמה, זה נראה לי כמו אסטרטגיה פוליטית מסוכנת מאוד. את מה שנתניהו חושב, הוא יכול להגיד. אבל להגיע לפה, להתעלם מהנשיא, להיכנס בעורמה, להגיע להופיע בפני הקונגרס, עם היריבים של הנשיא, כדי לבקר את המדיניות של הנשיא – זה דבר אחר. זאת כבר פשוט שאלה של דיפלומטיה ופרוטוקול".

בנוסף נמתחה על נתניהו ביקורת גם בעיתונים וערוצי טלויזיה שמרניים נוספים.

בסביבת ראש הממשלה הודפים את הביקורת ומתעקשים כי ביקורו חף ממטרות פוליטיות: "הקונגרס יכול לשחק תפקיד משמעותי בנוגע לאישור ההסכם. לכן, ראש הממשלה – כמי שמוביל כבר שנים את הנושא האיראני בעולם, צריך לבוא ולהציג את עמדתו בפני הפורום הזה", אומרים מקורביו ומדגישים כי חשוב לקיים את הביקור דווקא בעיתוי הנוכחי.

באשר לטענה על אי-תיאום הביקור מול הבית הלבן מסבירים בסביבת ראש הממשלה כי מי שאמור לתאם את הביקור הוא הקונגרס ולא נתניהו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.