פורסמה רשימה "שחורה" של ישיבות המזוהות עם הפלג הירושלמי

בקרב עסקנים בחזון אי"ש 5 עולים מדרגה, ולקראת הרישום הקרוב לישיבות קטנות מפרסמים רשימה 'שחורה' של ישיבות שלפי הגדרתם אינם נשמעים לגדולי ישראל.

בראש המכתב המופיע תחת "הוועד למען כבוד רבותינו" – שלא ברור מי עומד מאחוריו – מתפרסמת רשימה של הישיבות הקטנות עם ציון אישי לכל אחד, על מידת נאמנותו לגדולי ישראל.

ברשימה מוזכרים מספר ישיבות ביניהם ישיבת "בית דוד" שנחשבת לישיבה הטובה בבני ברק, כמי שאינם נשמעים לגדולי ישראל. ראש הישיבה הגר"צ שנקר נחשב כמזוהה מאוד עם אנשי הפלג הירושלמי ועקב כך יצא הקצף והוא מופיע בראש הרשימה.

אפילו ישיבתו של הרב שלום בער סורצקין, איש אמונו של הרב שטינמן, מופיעה כמי שצריך להזהר מהשפעת חלק מן התלמידים. ללא ספק מדובר בהתרסה נגד מי שהיום הוא לב ליבם של אנשי חזון אי"ש 5.

לא ברור מי קיבל את ההחלטה לכלול גם את הישיבה של סורוצקין במכתב, וזה לכאורה מוכיח שהמכתב לא מגיע מגורם רשמי בחצר.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הישיבה הכי טובה לבחורי הפלג זה "שיח סוד" ולא בית דוד , לפחות תעשו שיעורי בית לפני שאתם כותבים את מלל השטויות שלכם , בית דוד שנים ישיבה סוג בית

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. אשריכם צדקים . זה חובה ורק כך נצליח לשמר את המושג כבוד חכמים
  ענין שני .לפי סגנון המכתב זה נראה כארגון אמיתי וכלל לא פוליטי אלא כנאמר כבוד חכמים !!!

  איש אמיתי |
  הגב
 3. מפגרים מה יהיה איתם?
  זה לא להאמין לאיזו דיוטא תחתונה יכולים להגיע אנשים מושחתים.
  ועוד בשם הקדושה ובשם גדולי הדור האמיתיים.
  די, מושחתים, נמאסתם!
  פוי, להקיא!!!

  יוני |
  הגב
  • מה עם פונוביז הקטנה ?. מה עם צעירים ? מה עם תפארת ציון ? הסבר רק ישבות שהיה עננת מסך בהקשר למצבן פורסמו ע"י הוועד , הועד עומד בראשות ת"ח וגדולי ישראל במטרה אחת שלא יגיע מצב שהיה בחדרה בה הורים לא שלטו מאומה בילדיהם.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב