"פחדנו לעזור ליהודים, ירביצו לנו" (וידאו)

גיא ורון כתב חדשות 2 יצא לרחובות העיר העתיקה, וושמע את הקולות מצד הרוכלים במקום, שהביעו את מחאתם בעקבות תיעוד הפיגוע שבו נראו עוברי אורח צופים במתרחש מבלי לנקוף אצבע, צפו במהומה.{ הרוכלים מדברים }

המתיחות בעיר העתיקה: כוחות משטרה רבים נפרשו הבוקר ברחוב הגיא בעיר העתיקה בירושלים שם אירע הפיגוע

גיא ורון כתב חדשות 2 יצא לרחובות העיר העתיקה, וושמע את הקולות מצד הרוכלים במקום, שהביעו את מחאתם בעקבות תיעוד הפיגוע שבו נראו עוברי אורח צופים במתרחש מבלי לנקוף אצבע, אחד מהם אפילו הגדיל לעשות ולגם מפחית קולה תוך כדי היריות.

צפו- באדיבות רשת

"אתה חייב להבין, אנשים כאן מפחדים", מנסה עלי, רוכל ערבי להסביר מדוע איש לא עזר לאודל בנט, אלמנתו של אהר ן בנט שנדקרה בפיגוע. "לא מפחדים מהמשטרה, יש כאן עוד ארגונים עם מצלמות שרואים מה קורה. אם היו עוזרים לאישה, זה לא טוב להם. אתה, אם היית רואה מתנחלים מרביצים לערבי, היית עוזר לו? היו מרביצים גם לך".

אחרים הסבירו ואמרו. "ילד בן יום אצלנו מבין את החשיבות של המסגד. כאן, בין השערים, המסגד זה הכול", אומר רוכל נוסף. "אני אומר לנתניהו: אתה צריך לשמור על השקט. גם אבו מאזן עדיין לא אמר להתחיל באינתיפאדה. אבל אם ימשיכו ככה באל אקצא, המלחמה תתחיל בגלל המסגד. לא נותנים לנו להיכנס וזה בנזין שעומד להתפוצץ".

לעומתם, היו מי שטענו כי היו מושטים יש לעזרה,  "אם מישהו נפצע, אני עוזר לו", אמר בעל חנות תיקי עור ברחוב. בכוונת המשטרה לאתר את עדי הראייה לפיגוע ולהעמידם לדין בגין עבירה של אי מניעת פשע.

הבוקר, קבוצת יהודים הגיעו לעיר העתיקה לשיעור תורה ומורשת במקום הפיגוע, בהשתתפותו של חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי). במהלך האירוע, אישה ערבייה עברה במקום והחלה לצעוק לעבר השוטרים. ח"כ יוגב התנפל עליה וצעק "את לא תעברי כאן" ו"רק יהודים".

"ערבייה שמקללת יהודים ומזלזלת במשפחת הנרצח לא תעבור פה ברחוב בחופשיות", אמר יוגב אחרי התקרית. "כל ערבי שתיעד ולא עזר לפצועים הוא שותף מלא לרצח. אני מעריך את ראש הממשלה ואת השר לביטחון פנים, למרות שגערתי בהם. מי שירצה לחיות בשלום, נחיה איתו בשלום. מי שירצח או יסייע לרוצחים, נדאג שהחנות שלו לא תפתח לעולם. לא יעלה על הדעת שיהודי לא יוכל ללכת בבטחה בירושלים".

"אני לא מרגישה שאני ברחוב בבירה של ישראל ירושלים, אני כאילו במרוקו או בטוניס", אמרה אחת מהנשים שהגיעו לשיעור התורה. "לא אכפת לאף אחד מאתנו. השוטרים הורידו אותנו מהסוכות כי הערבים התפרעו. איך זה יכול להיות שהחנויות כאן פתוחות אחרי שלא עזרו לנו?"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.