פחות משכר מינימום: נתניהו קיבל בתלוש 5,000 ₪ בלבד

בשל טעות בחישוב מס ההכנסה: תלוש המשכורת האחרון של ראש הממשלה נתניהו עומד על 5,000 ₪ בלבד בנטו

לא תאמינו כמה מקבל ראש הממשלה נתניהו בתלוש המשכורת החודש הזה: 5,000 ₪ בלבד.

גורמים בלשכתו של נתניהו, לפי פרסום הבוקר ב'ידיעות אחרונות', סיפרו כי חשבי השכר במשרד ראש הממשלה לא קיזזו לו את המס על אחזקת הבית בקיסריה, ולכן משכורת הנטו האחרונה שלו עמדה על כ־5,000 שקל בלבד.

ביום שישי נחשף "ידיעות אחרונות" יוזמת החקיקה של יו"ר ועדת הכנסת, ח"כ מיקי זוהר (ליכוד), להקל על תשלומי המס שמשלם ראש הממשלה נתניהו, ובכך להוסיף לשכר הנטו שלו עוד כ־8,000 שקל בחודש. היוזמה באה על רקע עתירה לבג"ץ שבה נטען כי הכסף שהמדינה מוציאה על אחזקת הבית הפרטי של נתניהו הוא הטבה לעובד החייבת במס, ובעקבותיה הוכרע כי החל מינואר השנה ישלם נתניהו מס על אחזקת ביתו הפרטי.

החל ממשכורת ינואר 2018 אמורה הייתה מחלקת השכר במשרד ראש הממשלה לגבות מנתניהו סכום של למעלה מ־5,000 שקלים בחודש בגין אחזקת הבית, כך שמשכורתו תעמוד על כ־13,500 שקלים. אלא שכעת התברר כי בחודשי העבודה הראשונים של שנת 2018, המס על אחזקת הבית בקיסריה לא קוזז כמו שצריך ממשכורתו של נתניהו, ולפיכך היה צריך לקזז משכרו בחודש מאי למעלה מ־15,000 שקל – מה שהשאיר אותו עם כ־5,000 נטו בלבד.

"נתניהו קיבל בתחילת חודש מאי כמה אלפי שקלים בודדים וכך הוא צפוי לקבל גם ב-1 ביוני", אומר ח"כ מיקי זוהר. "לא ייתכן שכך נתייחס לראש הממשלה של מדינת ישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.