"פחות 4 חודשים": הרמטכ"ל הקל בעונשו של אזריה

לעג לרש: הרמטכ"ל הפחית רק 4 חודשים מעונשו של אלאור אזריה

הרמטכ"ל, רב אלוף גדי אייזנקוט, הודיע לפני זמן קצר כי החליט לחון את לוחם צה"ל אלאור אזריה.

עוזר הרמטכ"ל, אלוף משנה דניאל הגרי, שיגר לאזריה מכתב שכותרתו: "החלטת ראש המטה הכללי בבקשתך להקלה בעונש".

במכתב נאמר כי "ב-3 באוגוסט 2017 פנית אל הרמטכ"ל בבקשה כי יפעיל את סמכותו לפי חוק השיפוט הצבאי ויקל בעונשך. בפתח הדברים יודגש באופן ברור וחד-משמעי כי בראיית האמטכ"ל התנהגותך הייתה פסולה וסתרה את פקודות הצבא ואת ערכי צה"ל. הרמטכ"ל רואה בחומרה את הכשלים שנפלו במעשיף והסטייה שהייתה בהם מערכי צה"ל כפי שבאו לידי ביטוי גם בפסק הדין ורואה חשיבות רבה במסר הנחרץ שיצא מהם ומהטיפול הפיקודי באירוע.

כמו כן, עמדה לנגד עיניו של הרמטכ"ל העובדה שלא קיבלת אחריות על המעשה ועל שלא הבעת חרטה עליו", נכתב.

אל"ם הגרי הוסיף בשמו של אייזנקוט: "על-פי סמכות הרמטכ"ל הקבועה בחוק השיפוט הצבאי להקלה בעונש, כאשר שקל את הבקשה להקלה בעונש, מצא הרמטכ"ל לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים. שיקולים המביאים בחשבון את עברך כחייל לוחם בזירה מבצעית. בהתחשב בשיקולים אלה החליט הרמטכ"ל שיש מקום להקל בעונש והחליט לקצר ארבעה חודשים מעונש המאסר שהוטל עליך ולהעמידו על ארבעה-עשר חודשי מאסר בפועל".

את המכתב סיים המשפט: "כאמור אין בכך כדי להקהות את המסר החשוב שבא לידי ביטוי לאורך כל הדרך, בעמדה הפיקודית ובפסקי הדין שדנו בפסול החמור שבמעשיך".

אזריה נמצא אשם בבית הדין הצבאי ביפו ובהמשך גם בערעור שהגיש, בהריגה – לאחר שירה למוות במחבל עבד אל-פאתח א-שריף, אחרי שדקר ופצע מחבלים בחברון.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.