פטורי ענק לאחר הפסח בחברת הענק הישראלית לתרופות -טבע

סדר הגודל של המפוטרים העתידיים עומד על 5,000-6,000 עובדים{כלכלה}

חברת התרופות הענקית הישראלית עומדת לקראת גל ענק של פיטורי עובדים.סדר הגודל של המפוטרים העתידיים עומד על 5,000-6,000 עובדים,במשך השנים הקרובות בליווי תוכנית התייעלות.
עד לכתיבת שורות אלו פיטרה החברה קרוב ל־100 עובדים בישראל. את גל הפיטורין הענק וההתיעלות לצידה מוליכים יצחק פטרבורג, מי שכיהן כיו"ר טבע עד החודש שעבר ומאז משמש מנכ"ל זמני,יחד עם היו"ר החדש סול בארר. לדברי פטרבורג "נעשה הכל כדי לעמוד בתחזיות שלנו, כולל קיצוץ בהוצאות אם יידרש".

תאריך תחילת גל הפיטורין שיחל מיד לאחר חג הפסח נובע מהבחירות להסתדרות העובדים, שאמורות להתקיים במאי. העובדים בכל מתקניה של טבע ברחבי הארץ מאוגדים בהסתדרות, אולם חלק מבעלי התפקידים מוחרגים מההסכמים הקיבוציים ומחזיקים בחוזים אישיים – ואותם ניתן לפטר ללא היוועצות ומשא ומתן עם הוועד.

תגובת חברת טבע: "לאחרונה אוחדו פונקציות גלובליות וכפועל יוצא התייתרו כמה משרות, וזאת לצד הליכי פרישה רגילים ותחלופה טבעית"

תגובת ההסתדרות :"יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שוחח בשעה האחרונה עם מרק סבג, סמנכ"ל קבוצת טבע ומנהל משאבי אנוש גלובליים, והבהיר כי ההסתדרות לא תסכים לשום הליך פיטורים בחברה. ניסנקורן ציין כי כל הליך עתידי שנוגע לצורך בהתייעלות והקיפו, חייב להיבחן תוך היוועצות והסכמות עם ועד העובדים וההסתדרות, ובחינת כל החלופות האפשריות. יו"ר ההסתדרות ניסנקורן מסר כי "ההון האנושי בטבע הוא זה שאחראי לצמיחתה ולהפיכתה לאחת מחברות התרופות המובילות בעולם. העובדים הם לב העשייה והבסיס למצוינות". הצדדים הסכימו כי ההתנהלות תמשיך להיות הדדית ולהתבסס על ערכים של אמון ושיתוף פעולה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.