פטור ממס לשירותים הניתנים לראש הממשלה

ח"כ זוהר: "הבאתי את ההצעה הזו כשגיליתי שראש הממשלה מרוויח 13,000 ₪ בחודש"

מליאת הכנסת אישרה בקריאה טרומית את הצעת חוק לתיקון פקודת מס הכנסה (פטור ממס לתשלומים ושירותים הניתנים לראש הממשלה), התשע"ח-2018 של חבר הכנסת מכלוף מיקי זוהר.

מוצע לקבוע הוראת פטור דומה לזו המעניקה פטור ממס לתשלומים, שירותים, וטובות הנאה המשתלמים או ניתנים לנשיא המדינה מאוצר המדינה, גם ביחס לתשלומים כאמור הניתנים לראש הממשלה בקשר למילוי תפקידו.

בדברי ההסבר נכתב: "פקודת מס הכנסה מעניקה פטור ממס לתשלומים, שירותים וטובות הנאה המשתלמים או הניתנים מאוצר המדינה לנשיא המדינה בקשר למילוי תפקידו כנשיא. מוצע לקבוע הוראת פטור דומה גם ביחס לתשלומים הניתנים לראש הממשלה בקשר למילוי תפקידו."

ח"כ זוהר: "הבאתי את ההצעה הזו כשגיליתי שראש הממשלה מרוויח 13,000 ₪ בחודש. האם ראוי וסביר שראש ממשלת ישראל ישתכר ב13,000 ₪? זו שאלה קודם כל ערכית, בלי קשר לזהות ראש הממשלה. אף אחד במדינה הזו לא רוצה שראש הממשלה ישתכר בשכר שלא מכבד את התפקיד והמעמד. אני לא מנסה לעזור לראש הממשלה אלא לעזור למדינה להיות הוגנת כלפי ראש הממשלה שלה. ביום אחד שראש הממשלה היה נותן הרצאה ברחבי העולם הוא היה מרוויח סכומים גבוהים, אבל הוא לא עושה את זה כי הוא פועל כולו לטובת המדינה. האם ראוי שגם נדרשו ממנו לשלם את כל הוצאות על מעונו הפרטי? צריך לשים את הפופוליזם בצד."

ח"כ מיקי לוי התנגד: " ניתן לכנות את ההצעה הזו במילה אחת – חוצפה. אובן ערכים. אין קשר לכך שראש הממשלה הינו איש עמיד או דלפון. אנחנו מדברים על העיקרון. לבוא ולבקש השתתפות המדינה בהוצאות הוילה בקיסריה? על המים של הבריכה בוילה? ועל האחזקה השוטפת של בית פרטי? השתגעתם? אתם שולחים את היד לקופה הציבורית איבדתם את הבושה. אני כציבור לא צריך להחזיק את הווילה בקיסריה."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.