פיגועי השבת: דקירה ב-443 וצומת תפוח

במהלך השבת פלסטיני דקר חייל בכביש 443 ופצע אותו באורח קל, כעבור שעות ספורות פלסטיני דקר הערב (שבת) לוחם משמר הגבול בצומת הבתות, סמוך לצומת תפוח שבשומרון. מצבו של השוטר מוגדר קל.

שבת של טרור: במהלך השבת פלסטיני  דקר חייל בכביש 443 ופצע אותו באורח קל, כעבור שעות ספורות  פלסטיני דקר הערב (שבת) לוחם משמר הגבול בצומת הבתות, סמוך לצומת תפוח שבשומרון. מצבו של השוטר מוגדר קל.

המחבל, אחמד כמאל טהה מהכפר ביתא שבשומרון, נורה ונפצע אנושות.

 

רב-שוטר ב', לוחם משמר הגבול שנטרל את המחבל שחזר את הרגעים הדרמטיים: "פלסטיני הגיח והחל לדקור אחד מהלוחמים שהיו איתי בצוות. תוך שבריר שנייה הבנתי שמדובר בפיגוע ושצריך לפעול ומהר, ביצעתי ירי על מנת לנטרל את המחבל".

 

"כשמדובר באירוע שאורך מספר שניות, אין זמן להסס – חייבים להפעיל שיקול דעת מדויק ולפעול באופן מיידי. כך מאמנים את הלוחמים במשמר הגבול, ולשמחתי המחבל נוטרל בטרם הצליח להשיג את מטרתו"

בצהריים, דקר מחבל חמוש בסכין חייל צה"ל בעמדת בידוק בכביש 443, מערבית לבית חורון. החייל, שנפצע קל, הצליח להשיב אש ולנטרל את המחבל.

סמוך לשעה 11:30 הגיע פלסטיני בן 19 לעמדת הבידוק וביקש מים כשאחד מהחיילים התכופף להביא לו מים הוא שלף סכין וניסה לדקור אותו. במקום התפתח מאבק בין המחבל לבין שני חיילים נוספים. לאחר שהמחבל הצליח לדקור את אחד החיילים, החייל שלף את נשקו, ירה לו בכתף ונטרל אותו.

המחבל הוא תושב בית ענאן בבנימין. זמן קצר לפני פיגוע הדקירה סיפר המחבל כי רב עם אביו, שאף הכה אותו. הוא קיבל טיפול ראשוני בשטח ומצבו מוגדר קל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.