פיגוע דקירה ברעננה • מחבל דקר ופצע קשה: "הוא ניסה להיכנס לבית הכנסת"

במהלך צהרי השבת פיגוע דקירה ברעננה: מחבל דקר עם סכין שלושה אזרחים ברחוב מרדכי אנילביץ' ופצע אותם קשה וקל.המחבל שביצע את פיגוע הדקירה ברעננה ניסה אף לדקור מתפללים בבית כנסת ושם הדף אישה ופצע אותה קל.משם נמלט לבית פרטי שבו מתגוררת משפחת לוי ברחוב רמח"ל ברעננה, הוא נכנס לבית דרך החלון עם סכין שלופה בידו – ונתפס לאחר שנס מכלב שהתנפל עליו.

במהלך צהרי השבת פיגוע דקירה ברעננה: מחבל דקר עם סכין שלושה אזרחים ברחוב מרדכי אנילביץ' ופצע אותם קשה וקל.

 

 באדיבות רשת

כוחות צבא פתחו במרדף אחר הדוקר שנמלט והסתתר בחצר בית ברחוב סמוך,המחבל שביצע את פיגוע הדקירה ברעננה ניסה אף  לדקור מתפללים בבית כנסת ושם הדף אישה ופצע אותה קל.משם נמלט לבית פרטי שבו מתגוררת משפחת לוי ברחוב רמח"ל ברעננה, הוא נכנס לבית דרך החלון עם סכין שלופה בידו – ונתפס לאחר שנס  מכלב שהתנפל עליו.

"הגיעו מהר מאוד כוחות עם אקדחים שלופים ורצו אחריו מגינה לגינה", סיפר רון ימיני, עד ראייה שהיה בזירת הפיגוע לוואלה. "הוא הסתתר, רץ לבית דרך חלון הממ"ד עם סכין שלופה. מזל שהיה כלב שהתנפל עליו, הואו ברח החוצה שוב ונתקל בשוטרים", הוסיף. בפיגוע נפצע גבר באורח קשה ושתי נשים נפגעו באורח קל. כולם פונו לבית החולים מאיר שבכפר סבא.

לאחר שעה קלה הצליחו ללכוד אותו.

מחשש למחבל נוסף הסתובבו כוחות גדולים ברחובות עם נשקים שלופים, אך לבסוף הובהר כי המחבל פעל לבדו. הדוקר שנתפס הוא פלסטיני בן 20 תושב הכפר טמון שבאזור טובאס.

סמוך לשעה 15:45 התקבל דיווח על דקירות, כוחות גדולים  וצוותי מד"א חשו למקום. במקום נמצאו שני פצועים – גבר בשנות ה-40 לחייו במצב קשה ואישה בשנות ה-40 לחייה במצב קל. פצועה נוספת במצב קל נמצאה ברחוב רמח"ל הסמוך.

 

חובש במד"א רוני סלע ופרמדיק מד"א אוהד, שהיו בין הראשונים שהגיעו למקום סיפרו: "הייתה המולה גדולה. גבר כבן 40 שכב על הכביש כשהוא מעורפל הכרה וסובל מפצע דקירה בפלג גופו העליון, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים שכלל טיפול תרופתי, הרדמה, הנשמה ועצירת דימומים ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר קשה. בנוסף טיפלנו ופינינו אשה כבת 40 שהייתה בסמוך, היא הייתה בהכרה מלאה, התהלכה כשהיא סובלת מפציעה קלה ביד ".

 

"שמעתי צעקות אימים", סיפרה שרית שקרוב, שגרה באזור. "יצאתי החוצה והבנתי שהיה כאן אירוע. ראיתי אנשים בהיסטריה, ושמעתי את הצעקות. אחר כך ראיתי שהמחבל הכה עם הסכין בחלונות המכונית של בן דוד שלי, אך הוא סגר את החלון בזמן".

 

ראש העיר רעננה זאב בילסקי הגיע לזירה ושיבח את תפקוד כוחות הביטחון והאזרחים: "המשטרה השתלטה מיד על המצב, כוחות השיטור פרוסים בעיר ולוקחים את כל האפשרויות בחשבון. אני שמח שהתגובה היתה מהירה והוא לא הצליח לעשות יותר. אנחנו קוראים לכל התושבים להיות בבתים, נעשה כל שאפשר להבטיח את ביטחונם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.