מחבלים ניסו לבצע טבח באוטובוס ילדים – נהדפו ונוטרלו(וידאו)

אזרחים הדפו מחבלים שניסו לעלות לאוטובוס ילדים במטרה לבצע טבח. שוטרים שהוזעקו למקום ירו במחבלים ופצעו אותם קשה{נס בבית שמש}

גל הטרור נמשך כל העת: שני מחבלים ניסו הבוקר לעלות לאוטובוס ילדים ברחוב יחזקאל הנביא בבית שמש ולבצע בו טבח. אזרחים שהיו במקום נאבקו בהם והדפו אותם. שוטרים שהגיעו למקום ירו לאחר מספר דקות ירו בהם ונטרלו אותם. מצבם של המחבלים – אנוש.

במהלך המאבק נפצע אברך באורח קל ופונה לבית חולים.

 

מהמשטרה נמסר: "במוקד 100 של המשטרה התקבל דיווח על אדם חשוד ברמת בית שמש. שוטרים החלו סריקות במהלכן התקבל דיווח כי שני חשודים ניסו לעלות לאוטובוס הסעה של ילדים וכשצעקו לעברם בנסיון לברר מדוע הם עולים, השניים ירדו.

בסריקות שערכו השוטרים איתרו שוטר מתחנת בית שמש ושוטר מג״ב את שני המחבלים עפ״י תיאור שנמסר, כשהם בסמוך לתחנת אוטובוס ברחוב יחזקאל הנביא. השוטרים הבחינו בשני המחבלים כשהם דוקרים אדם יהודי בתחנת האוטובוס באמצעות סכינים, חתרו למגע ביצעו ירי מדוייק וניטרלו אותם.

עם ניטרולם חדלו את הירי והחלו להרחיק סקרנים מחשש שקיים מטען.

הפצוע פונה במצב בינוני להדסה עין כרם.

בבדיקה של החשודים לאחר ניטרולם נמצא כי מתחת לחולצתם לבשו חולצה נוספת עם סמלי ׳עז אל דין אל קאסם׳.

המחבלים פונו גם הם להדסה עין כרם במצב קשה".

מפקד תחנת בית שמש, סנ״צ שלומי טולדנו אמר כי ״החתירה למגע והירי המקצועי הביאו לניטרולם של המחבלים ומניעת פגיעה בחפים מפשע״.

דוד לף ראש סניף בית שמש של איחוד הצלה מסר: "בהגעת מתנדבי איחוד הצלה לזירה הם נתקלו באדם שנדקר בפלג גופו העליון בסמוך לתחנת האוטובוס והיה בהכרה מלאה. כוחות הביטחון פעלו לנטרול המפגעים שבשלב זה שוכבים על הקרקע. בשלב זה המתנדבים מטפלים במספר נפגעי חרדה ופצוע יחיד שסובל מפצעי דקירה. כוחות גדולים של משטרת בית שמש פועלים בזירה".

ואילו חיים דרייפוס סגן ראש סניף 'בית שמש' של איחוד הצלה סיפר: "מדובר באברך שנדקר בפלג גופו העליון בסמוך לבית הכנסת ונפצע בינוני. יחד עם מתנדבים נוספים של איחוד הצלה הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. כמו כן הענקנו בזירה סיוע למספר נפגעי חרדה כתוצאה משמיעת קולות הירי שבוצע לעבר שני המחבלים".

דרייפוס הוסיף: "הפיגוע אירע בסמוך לשעה רבע לשמונה בבוקר שבשעה זו נוהרים מידי בוקר מאות ילדים לגני הילדים שבסמוך לזירה. כמו כן האירוע היה בסמוך לבית כנסת בו מתקיימים מנייני תפילה ברצף במתכונת שטיבלאך. אין ספק כי מדובר בנס שהאירוע הסתיים ללא נפגעי גוף נוספים. כוחות הביטחון פעלו בזריזות ומנעו מהמחבלים לפגוע באזרחים נוספים".

כזכור, גם אתמול בוצעון מספר פיגועים – בעיקר באזור יו"ש. בשעות הלילה התרחש פיגוע דריסה בכביש 60 ליד בית אומר, כאשר מחבל פלשתיני דרס ברכבו ארבעה חיילים ישראלים ופצע אותם בדרגות שונות.

מזק"א נמסר כי מדובר ברכב צבאי שעבר במקום, נזרק לעברו אבנים ובוצע ירי, החיילים ירו לעבר המחבל חיסלו אותו,

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.